اخبار کوتاه

دست مهربان خیرین کرمانی برای آزادی مادران زندانی

image_pdfimage_print

درسومین شب از جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان زن جرائم غیرعمد کرمان ،مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: زندان جای یک مادر نیست و هیچکس نمیتواند خلاء مادر را پر کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : در این مراسم، فاطمه السادات حسینی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه زندان یکی از ناخوشایندترین مکان‌ها برای زندگی و مکانی برای جدایی از خانواده، اجتماع و بسیاری از علایق است گفت: ورود شخص به زندان به جز از خود زندانی، خانواده و به ویژه فرزندان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه ورود به زندان برای همه کس چه مردان و چه زنان بد است اما برای زنان بدتر است تاکید کرد: خلاء ناشی از نبود مادر در خانه و خانواده را هیچ کس نمی تواند جبران ‌کند.
رمضان امیری، مدیر کل زندان های استان کرمان نیز دراین مراسم ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت:تعامل خیلی خوب اداره ها، دستگاه های قضایی،اجرایی و زندان باعث افزایش انگیزه و انرژی شده است.
وی افزود:هر خانمی که وارد زندان می شود چهارچوب و کانون خانه بهم می ریزد.
وی تصریح کرد: تعدادی از بانوانی که در زندان به سر می برند خودشان سرپرست خانه نیز هستند که حضور آنها در زندان آسیب های زیادی را برای خانواده به دنبال دارد.
امیری بیان کرد: در زندان علاوه بر اقدامات مددکاری و روانشناسی کارهای فرهنگی، قرآنی و…انجام می شود که مددجو بعد از آزادی و بازگشت به کانون خانواده و جامعه بتواند از این مهارت ها استفاده کند.
در ادامه سید حجت الله موسوی قوام، مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان هم با اشاره ای به تاریخچه تشکیل ستاد دیه دراستان گفت: این ستاد در سال ۱۳۸۰دراستان کرمان راه اندازی شد.
وی افزود: باهمت همه مسئولین و اعضای هیئت مدیره و مشارکت خیرین دراستان تاکنون ۳هزارو ۳۰۱ مددجوی واجد شرایط جرائم غیر عمد زمینه آزادی آنها فراهم شده است.
وی بیان کرد:ازاین تعداد ۷۰۲نفر با اخذ رضایت شاکیان و دوهزارو ۵۹۹نفر نیز از محل ستاددیه آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشتند.
وی گفت: در طول این سالها هزارو ۲۰۹ نفر با کمک ۱۳میلیارد و ۷۵۵میلیون تومانی خیرین آزاد شده اند.
موسوی قوام با اشاره به این نکته که درستاد دیه استان کمیته های صلح و سازش تشکیل شده است افزود: تا به امروز مبلغ ۲۹۰میلیارد تومان اخذ رضایت شاکی در این کمیته ها داشته ایم،بر همین اسان شاکیان خود جز خیرین قرار میگیرند.
وی با بیان اینکه کرمان کمترین زندانی بدهکار دیه را دارد گفت: درخصوص بدهکاران مهریه جای نگرانی وجود دارد.
وی در ادامه گفت: ازابتدای تشکیل ستاد دیه دراستان ۵۷میلیارد ۸۶۲میلیون تومان برای آزادی مددجدیان جرایم غیر عمد انجام شده است.
وی همچنین اظهار داشت: شب اول جشن گلریزان درکرمان ۱۵۰میلیون تومان، شب دوم ۲۰۰میلیون تومان که کمیته امداد نیز درشب دوم آزادی ۶زندانی جرایم عیر عمد را با هزینه ۳۶میلیون تومان عهده دار شده است و این روند تاپایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
درسومین شب جشن گلریزان و میلاد امام حسن مجتبی (ع) در برنامه ماه ماه ازشبکه استانی کرمان بانوان برخی اداره ها، بانوان خیر حضور داشتند که هرکدام برای آزادی ۷مددجوی خانم جرائم غیر عمد کرمان دست یاری را رساندند‌.
همچنین بانوان اداره کل زندان های استان حقوق یک روز خود را برای آزادی زندانیان نسوان در نظر گرفتند.
درسومین برنامه از جشن گلریزان در کرمان تابلو پته ای نیز به مزایده گذاشته شد و یک بانوی کرمانی آن را به مبلغ ۱۴میلیون تومان خریداری کرد تا پول آن صرف آزادی بانوان زندانی جرایم غیر عمد شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*