اخبار کوتاه

دوره آموزشی ارتقاء مهارتهای اخلاقی و زندگی خانواده مددجویان زندان های مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار شد

image_pdfimage_print

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله) در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و با هدف کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی خانواده زندانیان، دوره آموزشی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی با حضور خانواده مددجویان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان با اعلام این خبر گفت:  انواع آسیب های اجتماعی به عنوان یک تهدید ، سلامت روحی و روانی افراد جامعه و به خصوص خانواده مددجویان زندان ها را با خطر مواجه ساخته است.

مجید صیادی افزود: مسائلی از قبیل اعتیاد، انزوای اجتماعی، ناهنجاری های رفتاری، آسیب های فضای مجازی  و طلاق از جمله نتایج آسیب ها و مشکلات اجتماعی است که فرزندان و همسران مددجویان زندان ها را تهدید میکند  و نیازمند ارائه طرح و برنامه ریزی جهت کنترل و کاهش این آسیب ها هستیم.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان با ابراز خرسندی از برنامه ریزی های منجر به برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره آموزشی در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین وزارت کشور، سازمان زندان های و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان می باشد.

صیادی پیشگیری ازآسیب‌های اجتماعی را یکی از دغدغه‌های جدی و مطالبه مهم  مقام معظم رهبری(مدظله) برشمرد و افزود: هیچ نهادی به تنهایی نمی‌تواند عهده دار پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی باشد و برای کاهش این آسیب های اجتماعی نیاز به همکاری های بیشتر بین دستگاه های فرهنگی و اجتماعی هستیم و آموزش سهم مهمی در کنترل و پیشگیری را به عهده دارد.

وی افزود:در طی ۲ دوره برگزارشده ، مشاورین ، مددکاران ، روان شناسان و کارشناسان فرهنگی و قضایی  با معرفی آسیب های مختلفی که خانواده مددجویان را تهدید می کنند ، راهکارهای مقابله با معضلات و آسیب های اجتماعی را به بیش از ۱۵۰ خانواده مددجویان در شهرستان شهرکرد آموزش دادند.

شایان ذکر است در پایان دوره علاوه بر توزیع بسته های فرهنگی و آموزشی به هر خانواده مبلغ یک و نیم میلیون ریال بن خرید کالا اهدا شد و با همکاری مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد ، تست قند و فشار خون از حاضرین به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*