اخبار کوتاه

دوره آموزشی فعالان اجرایی نماز ویژه ۹۰ نفر از مراقبین زندان های کشور به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار گردید

image_pdfimage_print

به گزارش ستاد اقامه نماز سازمان ، دوره آموزشی فعالان نماز زندانهای سراسر کشور با موضوع « اقامه نماز ، وظیفه همگانی »ویژه مسئولین مراقب و مراقبین زندان های سراسر کشور به مدت ۳ روز در مجموعه آموزشی ستاد اقامه نماز در مشهد مقدس برگزار گردید.

حجت الاسلام ربانی دبیر اقامه نماز ستاد سازمان و معاون دفتر امور فرهنگی و تربیتی در این باره بیان داشت : تمام سعی و تلاش بر این است که برنامه های مندرج در توافق نامه ستاد اقامه نماز ویژه گروه های هدف شاغل در زندانهای کشور برگزار شود تا همه همکاران ما در زندانها با اهمیت ترویج نماز در محیط کار و زندگی خود آشنا شوند .

 وی افزود : مراقبین زندان های کشور یکی از مهمترین مشاغل را در زندانها بر عهده دارند و این افراد می توانند به نحو مطلوب و موثری در اجرای فعالیت های فرهنگی خاصه کلاسهای آموزشی ، قرآن ، اقامه نماز جماعت و کلاسهای عقیدتی روحانیون در زندانها ، فرهنگی زندان ها را همیاری نمائید. ضمن اینکه با تذکر لسانی و غیرمستقیم به زندانیان وحل مشکلات درون بندها و رفع اختلافات زندانیان با بهره گیری از عناصر و ابزارهای فرهنگی می توانند به آرامش زندان و زندانیان کمک بسزایی نمایند. زندانیان را به شرکت در برنامه های قرآنی و نماز ، فرهنگی ، ورزشی و هنری تشویق وترغیب نمایند. به همین دلایل در این دوره آموزشی ، این گروه از مشاغل زندان ها دعوت شده اند تا با مباحثی همچون ؛ نماز و خانواده ، معارف نماز و شیوه های دعوت به نماز و آمادگی جهت پاسخگویی به سوالات نماز و فراگیری روش های برقراری ارتباط موثر با زندانیان  و آموزش نماز به آنها آشنا شوند .

شایان ذکر است در این دوره آموزشی از حضور اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد آقایان حجج اسلام فیض آبادی، حسین زاده، ایزدی، باقریه بهره گرفته شد و سرفصل های دوره آموزشی فعالان اجرایی نماز به مدت ۱۸ ساعت تدریس گردید و پس از پایان دوره گواهی از سوی ستاد اقامه نماز کشور صادر خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*