اخبار کوتاه

دوره آموزشی و تخصصی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی (ویژه خانواده زندانیان ایلامی)

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – دوره آموزشی و تخصصی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی با حضور مسئولین استانی برای خانواده های زندانیان برگزار شد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در ابتدا به شرحی از خدمات ارائه شده برای زندانیان و خانواده های آنان پرداخت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را امری لازم و حیاتی خواند و لازمه تحقق آن را همکاری و تعامل مسئولین و نهادهای ذیربط دانست.
کشوری به تاثیر آموزش ها و کارگاه های ارتقاء مهارت های زندگی اشاره کرد و بیان داشت: در زندان طبق برنامه های تدوینی سازمانی با رویکرد اصلاح و تربیت، اقدامات در حال انجام و پیگیری هستند و در خارج از زندان نیز به خانواده زندانیان توجه ویژه ای می شود و علاوه بر حمایت های مادی و معنوی، سعی شده است در حوزه مهارت های اجتماعی و زندگی نیز توانمند گردند.
حجه الاسلام والمسلمین امیری معاون فرهنگی دادگستری ایلام نیز به بیان احادیث و روایاتی در خصوص تاثیر دین و مذهب بر کاهش بار روانی پرداخت و با اشاره به شیوه های زندانبانی اسلامی و مبانی تربیتی، خواستار حمایت از خانواده زندانیان و تغییر نگرش جامعه نسبت به آنان شد.
خانم شادیوند مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده با اشاره به مشکلاتی که در کانون خانواده بروز می یابد و تهدیدات وسایل الکترونیکی و فضای مجازی برای فرزندان، خاطر نشان کرد: کسب مهارت و توانمندسازی به منظور مقابله با مشکلات و آسیب های اجتماعی یک ضرورت محسوب می گردد . شادیوند اذعان داشت: سازگاری با شرایط و تلاش در راستای کاهش بحران ها با خودباوری و برخورد اصولی امکان پذیر است.
در ادامه این دوره آموزشی مطالبی در خصوص نحوه برخورد و مقابله با آسیب ها و ارتقاء مهارت های فردی و اجتماعی توسط خانم نصر اصفهانی دکترای مشاوره خانواده و عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام، تدریس شد و روش های مدیریت بحران در کانون خانواده و جامعه آموزش داده شد.
سرگرد یعقوبی از پلیس فتا استان نیز در باره تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و همچنین روش های نوین کلاهبرداری به ایراد نکات و هشدارهای حفاظتی پرداخت و ضمن اعلام شماره های تماس پلیس فتا، نمونه هایی از کلاهبرداری و تهدیدات فضای مجازی را تشریح کرد.
در خلال این دوره آموزشی، مسئولین از صنایع دستی زندانیان و نمایشگاه مبارزه با اعتیاد، دیدن کردند و به مناسبت میلاد امام حسن عسکری علیه السلام، به قید قرعه به پنج نفر از همسران زندانیان جوایزی اهدا شد و ضمن توزیع بُن خرید کالا و سِرو ناهار، با استقرار پزشک متخصص زنان، مشاور و مددکار، اجرای احکام، نماینده کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان، مشکلات همسران زندانیان بررسی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*