اخبار کوتاه

دکتر جهانگیر: هدف از سفرهای استانی توسعه و نهادینه سازی عدالت در جامعه است

image_pdfimage_print

دکتر جهانگیر در ادامه سفر به شهرستان میناب که در راستای سفر استانی رئیس قوه قضائیه به استان هرمزگان صورت گرفت با حضور در فرمانداری این شهرستان در جلسه شورای اداری حضور یافت.

در این جلسه رئیس سازمان زندان ها ضمن تشریح اهداف سفرهای استانی گفت: هدف از این سفرها توسعه عدالت در راستای نهادینه کردن امنیت پایدار و مبارزه با مظاهر فساد است.

وی گفت: تضمین امنیت پایدار در گرو تلاش همگانی است و تا زمانی که همه مردم اجرای عدالت را به صورت ملموس احساس کنند باید تلاش کنیم.

نماینده رئیس قوه قضائیه در ادامه اظهار داشت: نباید از کنار مشکلات مردم بی تفاوت بگذریم و قطعاً هدف از سفرهای اخیر ریاست محترم قوه قضائیه رسیدگی به مشکلات مردم و حل آنها می باشد.

دکتر جهانگیر در ادامه به طرح برخی آمارها در حوزه های اجتماعی و اقتصادی شهرستان میناب گفت: این آمارها که به صورت علمی تهیه شده نشان دهنده رابطه معنادار مشکلات اقتصادی و وقوع جرم است و اگر میخواهیم مشکلات را حل کنیم باید مدیریت علمی و جهادی را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: در حوزه قضایی باید تلاش کنیم تا حد امکان پرونده قضایی برای افراد شکل نگیرد و اگر شکل گرفت منجر به صدور حکم‌زندان نشود.

رئیس سازمان زندان ها تاکید کرد: توجه به خانواده ها بویژه خانواده های زندانیان یک اصل است و غفلت از خانواده ها موجب بروز زمینه های جرم در جامعه و توسعه چرخه جرم می شود.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه بیان داشت: اساس سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسعه همه جانبه و متوازن است و باید تلاش کنیم محرومیت و کمبودها را ریشه کن کنیم تا رضایت مردم تامین شود.

پیش از سخنان دکتر جهانگیر فرماندار میناب به ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان میناب پرداخت.

انتهای پیام.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*