اخبار کوتاه
آموزش زندانیان و خانواده های آنان در زندان ساری

دکتر گلدوست: خانواده های زندانیان ستونهای محکم برای صیانت از فرزندان و امیدی برای بازگشت زندانیان به جامعه اند

دکتر گلدوست در جمع خانواده های زندانیان و مددجویان با اشاره به نقش خانواده ها در بازگشت زندانیان به جامعه گفت: خانواده های زندانیان ستونهای محکم برای صیانت از فرزندان و امیدی برای بازگشت زندانیان به جامعه اند

 

به گزارش روابط عمومی زندان ساری،آموزش مهارتهای اساسی زندگی ویژه خانواده زندانی با حضور بیش از 100 نفر از خانواده ها و زندانیان با موضوع ” صیانت از خانواده”در باشگاه ورزشی زندان برگزار شد

بنابراین گزارش این آموزش در راستای برنامه های آموزشی و حمایتی از مددجویان و خانواده های آنان و ارائه مشاوره های گروهی با هدف پیشگیری از آسیب های احتمالی با همکاری معاونت آموزشی دادگستری کل استان مازندران برگزار شد.

در این جلسه از دکتر گلدوست از اساتید برجسته دانشگاه در حوزه علوم روانشناسی و ارتباطات اجتماعی به منظور آگاهی بخشی به زندانیان دعوت به عمل آمد.

دکتر گلدوست در جمع زندانیان و خانواده های آنان گفت: ارتکاب جرم و بزه و حضور در زندان برای انسان خاطی پایان و خاتمه کار و زندگی نیست، چرا که خداوند متعال انسان را با اختیار و کمال طلب آفریده است . انسان متأسفانه در مواردی با یک انتخاب و تصمیم ناصحیح جرمی را مرتکب میگردد، ولیکن همین انسان می تواند با تدبیرلازم و تفکر و اخذ تصمیمی جدی و منطقی با قوه اختیار و عقل خود از مسیر کج و ناصحیح برگشته و با توبه و خودسازی زندگی و حیات نو و مطلوبی را برای خود و اطرافیان و خانواده ساخته و راه کمال و سعادت را پیش بگیرد.

وی تصریح کرد، بازگشت به شرایط مطلوب بستگی به اختیار و تصمیم و اراده جدی انسان است و البته همراهی، همسوئی و کمک خانواده ها مسیر را به راحتی امکانپذیر می سازد.

دکتر گلدوست خطاب به خانواده ها گفت : هر چند ارتکاب جرم و ورود به زندان سرپرستان خانوار برای شما آسیب هایی را به همراه داشته و دشواریهایی را هم از نظر روحی، خانوادگی، مالی و اجتماعی سبب گردیده است.اما مدیریت این موقعیت و آسیب ها و حفظ تعادل خانواده ها و فرزندان از یک طرف و از طرف دیگر پرداختن به عزیزانتان در زندان و حفظ روحیه و امید در آنان به عنوان رسالت بزرگی است که بر عهده شما خانواده ها بوده و انجام صحیح و کامل این رسالت،بازگشت سالم و موفق مددجویان را به خانواده و جامعه سبب می گردد.

وی خانواده های زندانی را ستونهای محکم در جهت حفظ و صیانت از فرزندان در غیاب همسران دانست، و ابراز امیدواری کرده تا با توکل و استعانت از خداوند متعال و حفظ روحیه و نشاط خود و خانواده با تمام سختی های موجود با کمک و همکاری مسئولان قضائی و پرسنل خدوم زندانهامقابله کنید و بی شک بر آن فائق خواهید شد.

وی در ادامه بعضی از متدهای کاربردی در جهت ایجاد امید در خانواده و حفظ صیانت از آن را ارائه و آموزش داد.

آموزش زندانیان و خانواده های آنان در زندان ساری آموزش زندانیان و خانواده های آنان در زندان ساری

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*