اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان چهارمحال و بختیاری؛ “سید عبدالرحمن توفیقیان” مدیرکل زندانهای استان در راستای ارتقاء سطح تعامل و همکاری های فی مابین با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با “حجت الاسلام عزیزی” مدیرکل اوقاف استان دیدار و گفتگو نمود.
مدیرکل زندانهای استان در این دیدار گفت: زندان جایی است که شبانه روز مخاطبینی حاضر و آماده دارد و این مخاطبین هر کدام با ذائقه های متفاوت هستند. کما اینکه نوع جرم آنها نیز متفاوت بوده و به همین دلیل می طلبد، برای زندانیان از زوایای مختلف برنامه داشت.
وی گفت: قدر مسلم اینکه در ارزیابی های صورت گرفته و در نتیجه تجارب چندین ساله به این نتیجه می رسیم که جهل نسبت به معارف دینی و ناآشنایی و ناآگاهی، علت عمده و اساس مشکلات غالب مددجویان زندانهای استان است که عمده سرمایه گذاری ما در زندان در همین بخش است.
توفیقیان در ادامه افزود: ما در زندان با اقشار مختلفی سر و کار داریم که می توان از آن جمله به مددجویان، خانواده های مددجویان، پرسنل وظیفه، کارکنان و خانواده های کارکنان اشاره نمود که برای هر یک از این اقشار برنامه های بسیار متنوع و مختلفی برنامه ریزی شده و اجرا می کنیم و به همین خاطر است که باید از این بستر آماده و از این پتانسیل بالقوه موجود بتوان نهایت بهره را برد.
وی در ادامه با اشاره به آموزش معارف دینی در سطح زندانهای استان گفت: در سطح زندانها موارد بسیار زیادی را داریم که وقتی وارد زندان می شوند، حداقلی از آشنایی با معارف دینی ندارند و وقتی در آستانه آزادی از زندان هستند تعداد فراوانی از آنان با معارف دینی آشنایی بیشتری پیدا کرده اند.
مدیرکل زندانهای استان گفت: در سطح زندان مرکزی شهرکرد به طور ویژه در خصوص کتابت قرآن کریم، کار بی نظیری در حال انجام است که معرق و مشبک قرآن کریم در دنیا و کشور، نمونه و بی نظیر است و نکته قابل تأمل در انجام این کار قرآنی بی نظیر این است که اکثر افرادی که در سطح این کارگاه قرآنی مشغول به فعالیت هستند از دید و نگاه افراد جامعه جزو شرورترین افراد جامعه هستند و این در حالی است که با ورود به این عرصه به معنای واقعی توبه را تجربه می کنند و ما به معنای واقعی در اعمال و رفتارشان بازگشت را می بینیم و به همین خاطر باید به طور ویژه کار کرد و با حساسیت وسواس گونه این کارها را در زندانها دنبال کنیم.
“سید عبدالرحمن توفیقیان” ضمن تقدیر از همکاریهای خوب و شایسته مسئولین اوقاف استان در برگزاری محافل انس با قرآن کریم در سطح زندانهای استان با حضور قاریان بین المللی و کشوری، خواستار ارتقاء سطح همکاریها با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در زمینه اعزام مبلغ و تأمین خوراک فکری جهت آموزش زندانیان در سطح زندانهای استان شد.
“حجت الاسلام و المسلمین عزیزی” مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این دیدار گفت: در زندان، با توجه به اینکه این قابلیت وجود دارد که به طور شبانه روز، جامعه هدف در اختیار داشت، بهترین فرصت اصلاح و تربیت است و ما بر این اعتقاد داریم و بدان باوریم که بسیار زیاد می توان در زندان کار کرد.
وی با اشاره به نقش مهم دستگاه های فرهنگی در اثرگذاری برنامه های فرهنگی در سطح زندانها گفت: ما دستگاه های فرهنگی به طور ویژه می توانیم هم پای کارکنان زندان کارهای اثربخش و بزرگی را در زندان انجام دهیم و به همین خاطر در اعزام مبلغ، زندان را در اولویت قرار خواهیم داد و کتب حفظ موضوعی قرآن کریم را در اسرع وقت تهیه و تحویل زندان خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در پایان گفت: در بحث مربیان قرآنی نیز با تلاش و پیگیری در صدد آن هستیم تا بتوانیم مربیان قرآنی خوبی را برای آموزش حفظ موضوعی قرآن و کلاسهای قرآن به زندان اعزام نماییم و استفاده از قاریان بین المللی و کشوری نیز در برنامه محافل انس با قرآن کریم در سطح زندان نیز در اولویت های ما قرار دارد تا بتوانیم در آینده همکاری خوبی و اثربخشی را در سطح زندانهای استان داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*