رئیس سازمان زندان ها در مراسم معارفه مدیرکل زندان های خراسان رضوی: اجرای طرح پابندهای الکترونیکی در انتظار تصویب ردیف بودجه است

image_pdfimage_print

طی حکمی از سوی رئیس سازمان زندان ها، خشایار جمشیدی به عنوان مدیرکل زندان های استان خراسان رضوی منصوب شد.
دکتر جهانگیر در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان های استان خراسان رضوی گفت: امروز مهمترین دغدغه نظام قضایی کشور کاهش جمعیت کیفری می باشد.
وی ادامه داد: برای تسریع این روند باید نگاه تحولی به جمعیت کیفری داشته باشیم.
رئیس سازمان زندان ها گفت: برخی از زندانیان با اصلاح قوانین، اصلاح نگاه مدیریتی و اصلاح فرهنگ اجتماعی میتوانند در زندان نباشند.
وی تصریح کرد: افرادی که دچار جرائم مالی شده اند نباید در زندان باشند و همچنین نباید در بخش جرائم غیرعمد اولویت با مجازات حبس باشد.
دکتر جهانگیر افزود: حتی در برخی از جرائم عمد نیز میتوان از مجازات های جایگزین استفاده کرد که این موضوع نیازمند فرهنگ سازی است.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه اظهار داشت: برای استفاده از مجازات های جایگزین بویژه طرح پابندهای الکترونیکی در بودجه سال آتی درخواست تخصیص ردیف بودجه مستقل به مجلس شورای اسلامی ارائه داده ایم که امیدواریم این امر محقق شود.
دکتر جهانگیر در ادامه با اشاره به وضعیت زندان های استان خراسان رضوی گفت: خوشبختانه اقدامات زیرساختی خوبی در استان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: اولین جرم در این استان با ۳۴درصد جرائم مربوط به مواد مخدر است که ۵درصد از میانگین کشوری پایین تر است. همچنین دومین جرم استان با ۲۷درصد جرم سرقت می باشد.
دکتر جهانگیر در ادامه با تقدیر از تمامی کارکنان زندان ها گفت: خدمت در زندان ها کمک به انسان های آسیب دیده است. نجات یک نفر د بازگردان او به زندگی شرافتمندانه کاری پیامبرگونه است.
رئیس سازمان زندان ها در پایان ضمن تقدیر از زحمات سید محمد موسوی که به افتخار بازنشستگی نائل گردیده است، خشایار جمشیدی را به عنوان مدیرکل زندان های استان خراسان رضوی معرفی نمود.

در ابتدای این مراسم که با حضور مقامات قضایی و اجرایی استان و همچنین جمعی از کارکنان زندان ها برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گزارشی از وضعیت قضایی استان ارائه نمود.
شایان ذکر است خشایار جمشیدی پیش از این مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی بود.
انتهای پیام.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*