رئیس کل دادگستری استان قزوین: اعطای مرخصی تشویقی به زندانیان به مناسبت اعیاد شعبانیه

رئیس کل دادگستری استان قزوین از اعطای مرخصی تشویقی به زندانیان واجد شرایط بمناسبت اعیاد ماه شعبان المعظم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین ؛حجت الاسلام  نور اله قدرتی بهمراه مدیرکل زندانهای استان و دادستان عمومی وانقلاب شهرستان قزوین از زندان مرکزی بازدید و در مراسم جشن اعیاد شعبانیه در جمع مددجویان حضور یافت.

رئیس کل دادگستری استان ضمن تبریک وتهنیت به مناسبت اعیاد شعبانیه  خطاب به زندانیان حاضر اذعان داشت: بسیار خوشحال هستم که در این ایام خجسته و مبارک فرصتی فراهم شد تا در جمع شما باشم و از خداوند متعال می خواهم تا هر چه سریعتر مشکلات حل شده و شرایط آزادی شما فراهم شود .

وی در ادامه تصریح کرد :دستگاه قضایی با مشارکت وهمراهی اداره کل زندانهای استان تمام تلاش خود را در راستای کاهش ورودی به زندان و افزایش خروجی ها بکار بسته تا مسائل تربیتی و اشتغال زندانیان با تمرکز بیشتری دنبال گردد.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد : با همکاری ستاد دیه استان در روزهای پایانی سال ۹۷  تعداد ۸۳ نفر از محکومین مالی از زندان آزاد شدند و امیدواریم این روند با سرعت بیشتری ادامه یابد .

وی اعلام نمود: زندانیان واجد شرایط که دارای تأییدیه اخلاقی زندان باشند در کمیسیون عفو به پرونده آنان رسیدگی خواهد شد .

رئیس کل دادگستری استان در پایان بیان داشت : به مناسبت اعیاد شعبانیه به زندانیان واجد شرایط ۵ روز مرخصی تشویقی اعطاء خواهد شد .

پیش از سخنان رئیس کل دادگستری، مدیرزندان گزارشی از روند اعطای عفو مقام معظم رهبری مدظله العالی ومرخصی نوروزی زندانیان ارائه نمود و اظهار داشت : با عنایت ویژه مقام معظم رهبری و اعطاء عفو گسترده به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بالغ بر ۱۸۶۰ پرونده محکومین واجد شرایط مورد عفو و تخفیف واقع شدند که ۸۹۷ نفر از این تعداد منجر به آزادی گردید.

ترابی در پایان از تلاش و اهتمام رئیس کل ومسؤلین دادگستری استان در امر کاهش جمعیت کیفری زندان تقدیر و تشکر بعمل آورد.