اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان قزوین: وجود مقدس حضرت زینب(س) الگو و سرمشق همه ما در مسیر پر فراز و نشیب زندگی است

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت: وجود مقدس حضرت زینب(س) الگو وسرمشق همه ما در مسیر پر فراز و نشیب زندگی است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت: وجود مقدس حضرت زینب(س) الگو وسرمشق همه ما در مسیر پر فراز و نشیب زندگی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین  نوراله قدرتی به همراه مدیر کل زندانهای استان، دادستان و هیأت همراه دربازید از زندان مرکزی و در جمع  زندانیان نسوان  با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) گفت: همه انسانها در طول حیات خود همواره بدنبال الگوی مناسب بوده  تا زندگی سعادتمندی را داشته باشد و در این بین خداوند برای ما مسلمانان و بویژه شیعیان، ائمه اطهار (ع) را الگو و سرمشق معرفی کرده است و ما باید از وجود مقدس ایشان استفاده کرده و آنها را در مسیر پر فراز و نشیب زندگی الگو وسرمشق خود قرار دهیم .

رئیس کل دادگستری استان در ادامه به خصایص حضرت زینب (س) اشاره و خاطر نشان کرد : حضرت زینب (س) آبروی پدر و مادر خود بود و زینب یعنی زینت پدر و زینت مادر. از اینرو اگر می خواهیم به سعادت و رستگاری برسیم باید به اسوه های حقیقی  از جمله حضرت زینب (س) اقتدا کنیم. ایشان چند ویژگی برجسته داشتند اولا از علم، دانش ، معرفت و بصیرت سرشاری بهره مند بودند و کسی نمی توانست ایشان را فریب دهد. بسیاری از شما به علت عدم آگاهی فریب خورده و گرفتار بلا شده اید .  

وی در ادامه اذعان داشت : ریشه همه خوبی ها علم و دانش است . برای رسیدن به آگاهی باید مطالعات آزاد داشت و با مشورت و گوش دادن به صحبت های افراد آگاه و استفاده از سخنرانی ها سطح علم و دانش و آگاهی های خود را افزایش دهیم .

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد : یکی دیگر از خصایص بارز حضرت زینب (س) اهمیت عبادت خداوند در نزد ایشان است .حضرت زینب (س) علاوه برنمازهای یومیه، نماز شب را هم در سخت ترین شرایط ترک نمی کرد . امام سجاد (ع) می فرماید : در شب یازدهم محرم بعد از واقعه عظیم عاشورا عمه ام زینب را دیدم که بعد از رسیدگی به امور کودکان ، مشغول نماز شب شدند . حضرت زینب (س) عزت و تقرب خود نسبت به خدا را درسایه عبادت می دیدند و ما نیز نباید به خاطر منافع دنیوی عبادت کنیم .

حجت السلام و المسلمین قدرتی در ادامه بیان داشت : حضرت زینب (س) به علت صبر بسیار در برابر مشکلات به ام المصائب مشهور بودند.

وی در ادامه خطاب به زندانیان زن ابراز داشت : حضرت زینب (س) گناه در زندگیشان راه نداشت ، وقتی انسان فرمان خدا را زیر پا بگذارد در همین دنیا نتیجه آن را خواهد دید. مهم این است اگر خطایی اتفاق افتاد انسان در درگاه الهی طلب استغفار کند . خیلی از جرائم که امروز اتفاق می افتد از قبیل قتل ، سرقت ، رابطه نامشروع و … از مصادیق گناه در قرآن کریم یاد شده است .

رئیس کل دادگستری استان در ادامه به وضعیت پرونده های قضایی زندانیان اشاره کرد و اذعان داشت :  در خصوص کسانی که محکوم شده اند باید روند قانونی خود را طی کرده و مدت حبس را تحمل کنند.

وی در ادامه بیان داشت : پرونده های محکومین مالی به دودسته تقسیم می شوند ، دسته اول محکومینی هستند که بدهکار بوده و باید مبلغ بدهی به صاحب مال باز گردانده شود و دسته دیگر محکومینی هستند که به علت تضمین افراد دیگر و تصادف در زندان بسر می برند که در این خصوص محکومین می توانند درخواست اعسار خود را به دادگاه ارائه دهند و محکومین مالی که مبلغ پیش قسط تعیین شده آنها سنگین بوده و توانایی پرداخت را ندارند ، می توانند درخواست تعدیل خود را به دادگاه ارائه دهند/

 حجت السلام و المسلمین قدرتی در پایان اظهار داشت : امیدواریم با توسل به حضرت زینب (س) گره ای از کار ما گشوده شود و در آینده مسیری را انتخاب کنیم که گرفتار خطا و اشتباه نشویم .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*