رئیس کل دادگستری ایلام: شناسایی و ضربه زدن به بنیان مالی قاچاقچیان مواد مخدر از طریق راهکارهای حقوقی، اولویتی حائز اهمیت است

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- کمیسیون حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رئیس کل دادگستری و دیگر اعضای کمیسیون برگزار شد.
دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام ضمن تسلیت وفات حضرت معصومه سلام الله علیها و تقدیر از مسئولینی که در راستای مبارزه با مواد مخدر تلاشی روز افزون دارند، بیان داشت: عواید فروش مواد مخدر در چرخه اقتصادی کشور تاثیر منفی دارد و یکی از مصادیق مبارزه با پولشویی، برخورد قانونی و قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر است.


ایشان در ادامه تصریح کردند: کشف مواد مخدر و مجازات بانیان توزیع و تولید، برای ریشه کن کردن آن کفایت نمی کند و ضمن مقابله موثر، می بایست با راهکارهای حقوقی به بنیان مالی قاچاقچیان آسیب رساند. دکتر دهقانی اذعان داشت: از اقدامات موثر در این راستا می توان به رصد گردش مالی توزیع کنندگان و سرشاخه های اصلی باندها و ضبط عواید ناشی از فروش مواد مخدر و روانگردان ها اشاره کرد.
رئیس کل دادگستری ایلام به تحقیقات ویژه در این حوزه و شناسایی باندهای فروش و توزیع مواد مخدر تأکید داشت و خواستار سرعت در رسیدگی به جرائم مواد مخدر و برخورد قاطع با آنان از سوی مراجع قضایی شد. ایشان در خصوص توزیع درست و اصولی متادون در مراکز درمانی ترک اعتیاد نیز مطالبی را عنوان کرد و مهمترین راهکار را در این بخش، نظارت دقیق و مستمر بر فرایند درمان قلمداد کرد.


دکتر دهقانی مباحثی چون کنترل و نظارت دقیق بر مبادی ورودی استان، نظارت اصناف بر عطاری ها و جلوگیری از فروش داروهای غیر مجاز، مدیریت صحیح و اصولی در مبارزه با مواد مخدر و… را مطرح نمود و خواستار تعامل و همکاری دستگاه ها و نهادهای ذیربط گردید.
دادستان مرکز استان، رئیس دادگاه انقلاب، مدیران کل زندان های استان ایلام و پزشکی قانونی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دیگر اعضای کمیسیون نیز ضمن بیان راهکارها، پیشنهاد و نظرات خود در خصوص جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر، تحلیل و بهره برداری از آمارها، نظارت بر مراکز MMT، بررسی چالش های پیش رو و …. مطالبی را عنوان کردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*