اخبار کوتاه
جلسه هیئت مدیره ستاد دیه

رئیس کل دادگستری و نائب رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی : گره گشایی از کار یک گرفتار اساس کار ستاد دیه است

در نهمین جلسه هيئت مديره ستاد ديه خراسان شمالي كه در محل دادگستري كل استان برگزار گرديد با كمك به آزادي شانزده زنداني جرائم غير عمد موافقت گرديد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل زندانهای خراسان شمالی : نهمین جلسه هيئت مديره ستاد ديه خراسان شمالي در محل دادگستري كل استان برگزار گرديد. در ابتداي اين جلسه وپس از تلاوت آياتي از كلام ا… مجيد حجت الاسلام نورالله قدرتي رئيس كل دادگستري استان و نائب رئیس هیئت امناء ستاد دیه خراسان شمالی در سخناني سر آمد همه ی اذکار را استغفار و صلوات بر محمد و آل محمد دانست وبا اشاره به وجود معضلات وآسيب هاي اجتماعي در جوامع انساني و در نتیجه گرفتاری برخی از انسانها در حبس و زندان گفت : باید گره مشکلات آنان را باز نمودو در راستای باز گرداندن آنان به جامعه تلاش کرد .
رئيس كل دادگستري خراسان شمالي در ادامه سخنانش با اشاره به اساس کار ستاد دیه درفراهم نمودن زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد گره گشایی از کار یک گرفتار را از اساس کار ستاد دیه دانست .
حجت الاسلام قدرتي در خاتمه سخنانش با توجه به ماههای پایانی سال آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را در دستور کار قرار داد و در این خصوص تاکید نمود .
در ادامه اين جلسه استاجي مديرعامل ستاد ديه خراسان شمالي نيز با ارائه گزارشي از وضعيت موجود در ستاد ديه تعداد زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان را 175 نفر اعلام کرد و پرونده 17 نفر از این مددجویان را در این جلسه مطرح نمود که اعضا با 16 مورد جهت آزادی موافقت نمودند .
استاجی بدهی این 16 نفر را 5 میلیارد و سیصد میلیون ریال اعلام کرد و افزود از این مبلغ یک میلیاردو 250 میلیون ریال از محل ستاد دیه کشور بصورت بلاعوض تامین گردیده است .
مدیر عامل ستاد دیه همچنین تصریح کرد : شکات پرونده ها با حضور در شورای حل اختلاف مستقر در ستاد دیه بیش از 50 درصد از طلب خود را اعلام رضایت نموده و بخشی نیز از سوی خانواده زندانیان فراهم گردیده است .
استاجی آورده خانواده زندانیان را 600 میلیون ریال اعلام کرد و شماره حساب 88888 نزد بانک تجارت در کلیه شعب سراسر کشور به نام ستاد دیه خراسان شمالی جهت واریز وجوه در راستای آزادی مددجویان جرائم غیر عمد استان اعلام کرد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*