اخبار کوتاه

رتبه نخست هفته کتاب و کتابخوانی به شورای فرهنگی و تربیتی منطقه ۸ کشور به ریاست استان کرمان اعطاء شد

image_pdfimage_print

به گزارش  روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان :شورای فرهنگی و تربیتی منطقه ۸ کشوری به ریاست استان کرمان موفق به کسب رتبه نخست هفته کتاب و کتابخوانی شد .

رمضان امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان گفت: برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی با هدف افزایش سرانه مطالعه و ارتقاء سطح آگاهی و فرهنگ عمومی مددجویان ، پرسنل وظیفه و کارکنان  در زندانهای سراسر کشور برگزار گردید  که شورای فرهنگی و تربیتی منطقه ۸ کشور به ریاست استان کرمان و حضور استان های یزد ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان پس از بررسی و ارزیابی عملکرد مناطق ۸ گانه توسط دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور ” رتبه نخست “را به خود اختصاص داد .

وی افزود :در هفته های کتاب و کتابخوانی منطقه ۸ برنامه های متعددی شامل ،جلسات ، نشست ها با حضور اساتید و مولفین ،رونمائی از کتب جدید ، مسابقات و…با شعار کتاب یعنی خواستن و دوباره متولد شدن اجرا گردید .

مدیر کل و رئیس شورای فرهنگی و تربیتی منطقه ۸ کشور گفت : نظر به اهمیت کتاب و کتاب خوانی ،نقش مثبت مطالعه در پر کردن اوقات فراغت مددجویان و همچنین افزایش سطح علمی و نیز تاثیر مثبت آن بر اصلاح و تربیت مددجویان از رسالت های مهم سازمان زندانها می باشد و توجه ویژه ای به مقوله کتاب و کتاب خوانی گردیده است ، از جمله راه اندازی کتابخانه مرکزی در زندانها به صورت مشارکتی در زندانها که همین کتابخانه های کوچک در تمامی اندرزگاه ها از جمله این اقدامات می باشد و فعالیت کتابخانه ای همانند تحویل کتب ،استفاده از سالن های مطالعه ، تشکیل جلسات کتابخوانی ، نقد و بررسی کتب ، برگزاری مسابقات از جمله برنامه ها را شامل می شود .

شایان ذکر است مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها طی مکاتبه ای از استان کرمان به عنوان رئیس شورای فرهنگی و تربیتی منطقه ۸ تقدیر به عمل آورد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*