اخبار کوتاه

رونمایی از قرآن دست نویس مددجویان مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی ایلام

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – با حضور مدیر حوزه های علمیه استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی، معاون دادستان ایلام و جمعی از مسئولین استانی از قرآن دست نویس مددجویان مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی رونمایی شد.


حجه الاسلام والمسلمین مرادبیگی مدیر حوزه های علمیه استان، حجه الاسلام والمسلمین فتاحی مدیرکل تبلیغات اسلامی، لطفی کار معاون دادستان و جمعی از مسئولین استان به همراه عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان و تعدادی از مسئولین ستادی در محفل انس با قرآن مددجویان مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شرکت کردند و از قرآن دست نویس مددجویان رونمایی شد.


کشوری در این مراسم بیان داشت: سه نفر از مددجویان مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی در کمتر از سه ماه توانستند قرآن کریم را به صورت دست نویس همراه با ترجمعه آماده چاپ کنند و پس از تأیید مراجع ذیربط در استان قم، صحافی گردید. ایشان اذعان داشتند: از برکات قرآن کریم، یکی از مددجویانی که در این امر مقدس سهیم بود از زندان آزاد گردید و دو نفر دیگر نیز که تا کنون از امتیاز مرخصی استفاده نکرده بودند با همکاری مراجع قضایی به مرخصی اعزام شدند.


حجه الاسلام والمسلمین مرادبیگی در محفل انس با قرآن مددجویان ضمن تقدیر از مدیرکل و مسئولین زندان های ایلام به منظور زمینه سازی اصلاح و بازپروری مددجویان و همچنین توسعه فرهنگ قرآن و نماز، به ایراد سخن پرداخت و عنوان نمود: زندان، آغاز یک جبران است و با تمسک به اهل البیت علیهم السلام و بکارگیری دستورات الهی در زندگی روزمره راه نجات و صراط مستقیم نمایان می گردد.


ایشان به برکات قرآن و تاثیرات مثبت کتاب مقدس الهی در زندگی انسان و همچنین احادیث و روایاتی در خصوص تلاوت و عمل به قرآن کریم اشاره نمودند و خاطر نشان کردند: تلاوت آیات الهی زمینه ساز تقواپیشگی انسان به شمار می رود و موجب می شود انسان در زمره صالحان قرار گیرد.
مدیر حوزه های علمیه استان تصریح کردند: از دیگر کارکردهای قرآن کریم می توان به اصلاح و بازسازی شخصیتی اشاره کرد. تلاوت آیات الهی بر انسان زمینه ساز اصلاح وی می شود و او از این شایستگی برخوردار می گردد تا به مقام اهل تقوا و رستگاری برسد.


لازم به ذکر است در محفل انس با قرآن مددجویان، قاریان( مسعود امامی) و حافظین(یاشار محمدیان) برتر کشوری نیز حضور داشتند و به تلاوت آیاتی از کلام وحی پرداختند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*