اخبار کوتاه

“سردار کمالی” رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح در بازدید از یگان حفاظت زندانهای استان فارس : امروز ما افتخار می کنیم که گام در جای پای حضرت فاطمه زهرا (س) گذاشته ایم و فریاد دفاع از اسلام و انقلاب و ولایت سر داده ایم

image_pdfimage_print

به گزارش اداره اجتماعی یگان حفاظت سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، هیئت اعزامی ستاد کل نیروهای مسلح به سرپرستی سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی و با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانها در راستای بررسی و نظارت بر نگهداشت، نحوه بکارگیری، معیشت، پرنمودن اوقات فراغت ارائه آموزش های ضمن خدمت، برگزاری فعالیت های فرهنگی، ورزشی، مذهبی و تفریحی و اجرای ماموریت های محوله کارکنان وظیفه زندانهای استان فارس، از کانون اصلاح و تربیت و زندان مرکزی شیراز بازدید نمودند.

بر پایه این خبر؛ سردار کمالی در ابتدا به کانون اصلاح و تربیت شیراز رفته و پس از استقبال مدیرکل زندانهای استان، معاونین و رئیس کانون اصلاح و تربیت صبحانه را در جمع صمیمی کارکنان وظیفه صرف نموده و از آسایشگاه، سالن غذاخوری، نمازخانه، حمام و سایر اماکن یگان حفاظت کانون اصلاح و تربیت بازدید نمودند.

سپس رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح و هیئت همراه به زندان مرکزی شیراز رفته و از وضعیت خدمتی و اسکان کارکنان وظیفه یگان حفاظت آن زندان بازدید نمودند.

در ادامه سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی در سالن همایش های زندان مرکزی حضور یافته و پس از قرائت آیاتی چند از کلام ا… مجید، تک خوانی احدی از سربازان درباره شهدای مظلوم مدافع حرم و اجرای سرود توسط کارکنان وظیفه زندانهای استان سخنان خود را با نثار درود و سلام به محضر شهدا و امام شهدا و تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز نموده و گفت: ائمه اطهار علیهم السلام هرکدام یک مکتب، راه و یک اندیشه اند و اگر ما بتوانیم این مکتب را بشناسیم، مسیر صحیح را تشخیص داده و می توانیم رستگار شویم.

ایشان افزودند: حضرت زهرا (س) دارای القاب زیادی همچون فاطمه، مرضیه، محدثه، زکیه و سایر القاب می باشند که هریک نشانگر یکی از ویژگی های ایشان هستند، لکن در کنار این ویژگی ها ایشان دختر پیامبر اعظم (ص)، همسر امیر المومنین حضرت علی (ع) و مادری نمونه بودند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی بیان داشت: یکی از ویژگی های ممتاز حضرت زهرا (س) این است که ایشان ولایت مدار و مدافع ولی زمان خویش بوده و در راه دفاع از ولایت پهلوی ایشان شکسته شد و در نهایت به شهادت رسیدند.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: امروز چهل سال از انقلاب اسلامی ما می گذرد و وارد دهه پنجم آن شده ایم و از روز اولی که این انقلاب شکل گرفت تمام کفر در مقابل ما ایستاد که علت آن را می توان تبعیت از حضرت زهرا (س) در دفاع از اسلام واقعی و ولایت مداری پیدا نمود و امروز ما افتخار می کنیم که گام در جای پای حضرت فاطمه زهرا (س) گذاشته ایم و فریاد دفاع از اسلام و انقلاب و ولایت سر داده ایم.

ایشان افزودند: از این جا می خواهم نتیجه بگیرم که اگر امروز با مشکلاتی مواجه هستیم و سربازان ما سختی هایی را تحمل می کنند و همچنین در این راه شهدای بسیاری را تقدیم نموده ایم، انشاء ا… نیتمان را خالص نموده و بگویم آمده ایم که این مدت خدمت سربازی خود را عبادت نموده و از ولی فقیه خود دفاع نماییم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی گفت: ما در راستای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دستور داریم وضعیت کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و دستگاههای غیر نظامی را بررسی نموده و مشکلات آنان را تا حد امکان بر طرف نماییم.

ایشان خاطر نشان کرد: تاکید فرمانده معظم کل قوا ( مدظله العالی) این است که به گزارشات اکتفا ننموده و با حضور در محل خدمت سربازان و در صحنه عمل درخواست ها و مشکلات آنان را بررسی نمایید.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح بیان داشت: بازدید های هیئت اعزامی ستادکل نیروهای مسلح در حوزه کارکنان وظیفه در محورهایی از قبیل ۱- استفاده بهینه از خدمت سربازان ۲- نگهداشت ۳- فرماندهی و مدیریت بر سربازان ۴- پرنمودن اوقات فراغت ۵- رفتار مناسب مسئولین با سربازان انجام می پذیرد.

ایشان درادامه سخنان خود از جناب آقای دکتر جهانگیر ریاست محترم سازمان در راستای اهتمام به مقوله امنیت و تغییر و تحولی که در سالهای اخیر در حوزه یگان حفاظت و در سطوح مختلف به سرانجام رسانده اند، تقدیر و تشکر نموده و گفت: بحمداله در دو مرحله بازدید از اداره کل زندانهای فارس وضعیت و شرایط اماکن و کارکنان یگان حفاظت این استان از سایر استان ها برتر و با تدبیر و دلسوزی در چارچوب موارد خواسته شده کارهای بزرگی انجام گرفته است.

سردار کمالی همچنین با عنایت به میمنت ولادت حضرت زهرا (س) اعطای ۴ روز مرخصی تشویقی برای کارکنان وظیفه را پیشنهاد نمودند.

در پایان مراسم فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل زندانهای آن استان معارفه و لوح تقدیر و کارت هدیه نقدی تعدادی از سربازان نمونه زندانهای استان را اهداء گردید.

گفتنی است پس از پایان بازدید هیئت اعزامی ستادکل نیروهای مسلح سردار فرمانده یگان حفاظت سازمان از بازداشتگاه مرکزی استان نیز بازدید نموده و وضعیت خدمتی و اجرای ماموریت های یگان حفاظت را بررسی و از مجموعه اقدامات انجام شده تقدیر و تشکر نمودند.

ایشان همچنین به تعدادی از کارکنانی که اقدامات برجسته و تأثیر گذار انجام داده بودند بنا به پیشنهاد مدیرکل محترم استان فارس لوح تقدیر اهداء نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*