اخبار کوتاه

سرپرست زندان اسفراین از سوی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی معرفی شد

image_pdfimage_print

محمدی مدیر کل زندان‌های خراسان شمالی طی حکمی حجت الاسلام حسن رضایی را به عنوان سرپرست زندان اسفراین منصوب کرد.

مراسم تکریم سید آبادی رئیس سابق زندان اسفراین و معارفه حجت الاسلام حسن رضایی سرپرست جدید زندان اسفراین با حضور حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان ، محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی ، باباخانی  رئیس  دادگستری و جمعی ازمسئولان شهرستان و کارکنان زندان اسفراین  برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان امام جمعه اسفراین در این مراسم طی سخنانی با تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت : طی سال های حضور خود در شهرستان در کسوت امام جمعه از نزدیک با مسائل ومشکلات مجموعه زندان آشنا بوده ام وامیدوارم که مسئولین زندان بتوانند با هدف اصلاح وتربیت زندانیان زمینه بازگشت آنان را به آغوش خانواده واجتماع فراهم نمایند واین توفیق کمی نیست وقطعاً مورد رضایت پروردگار خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان با بیان اینکه زندانبانی کار هدایتی است اظهار داشت:کار در زندان‌فرصتی طلایی برای خدمت‌گذاری به جامعه و احیاء انسان‌هایی دانست که دچار لغزش شده‌اند.

وی همچنین تصریح کرد : در امور هدایتی باید اشخاصی گمارده شوند که توانمند و در امورات زندانبانی تبحر داشته باشند .

محمدیان در خاتمه سخنان خود به مصادیق حصر در تاریخ اسلام اشاره داشت و افزود : مسائل زندان خیلی پیچیده تر است و در صدر اسلام  زندان خانگی نیز وجود داشته است و استفاده از مجازات جایگزین حبس در کاهش جمعیت کیفری بسیار مفید و مؤثر است .

مدیر کل زندان‌های خراسان شمالی هم در سخنانی با اشاره به اهمیت کار و خدمت در زندان گفت: بهترین الگو برای زندانیان در جهت تغییر رفتار و نگرش آنان ، ما کارکنان زندان‌ها هستیم که می‌توانیم با اخلاق، رفتار و کردارمان اشاعه دهنده فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی در زندان باشیم.

محمدی همچنین افزود: استفاده از تمامی ظرفیتها جهت پیشبرد اهداف درون سازمانی و برون سازمانی مطابق با آیین نامه سازمان از جمله وظایف کارکنان در حوزه های مختلف و پست های مورد تصدی می باشد.

مدیر کل زندانهای استان در خاتمه این مراسم تعهد، مسئولیت پذیری، قانون مداری، اخلاق مدیریتی و اقتدار را از ابزارهای لازم و مهم مدیریتی عنوان کرد.

وی از رئیس جدید زندان اسفراین خواست تا با تعامل دوسویه با مراجع قضایی و دستگاه‌های ذیربط در برقراری هر چه بیشتر نظم و امنیت،طبقه بندی و تفکیک زندانیان،ارتقاء سطح بهداشت و سلامت،ارائه خدمات رفاهی و تأسیسات حقوقی به زندانیان و نیز تلاش در جهت کاهش هدفمند جمعیت کیفری در این زندان بیش از پیش تلاش کند.

باباخانی رئیس دادگستری اسفراین نیز در این آئین با تأکید بر شرایط کار سخت زندانبانی و خدمت در زندان‌ها گفت:باید با ارائه آموزش‌های حین کار در زمینه‌های مختلف از جمله روانشناسی ،احکام و اخلاق زندانیان را مجهز به دانش و آگاهی نمود تا زمینه بازگشت به زندگی و کانون گرم خانواده‌ها و اجتماع برای آنان فراهم شود.

باباخانی افزود: رئیس سابق زندان تعامل مناسب و خوبی با مراجع قضائی داشت و تلاش برای  کاهش جمعیت کیفری زندان واجرای برنامه ها واعمال دقیق سیاستهای سازمانی وکمک  برای  اخذ مساعدت های قضایی  از موفقیت های ایشان در طول تصدی خدمت در زندان اسفراین  بود .

شایان ذکر است در پایان این مراسم از خدمات رمضانعلی سید آبادی رئیس سابق زندان اسفراین قدردانی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*