اخبار کوتاه

شرکت مدیر کل زندانهای سیستان و بلوچستان در اولین نشست استانی هم اندیشی‌ ملی با موضوع بررسی لایحه تامین امنیت زنان و صیانت از حقوق خانواده

image_pdfimage_print

اولین نشست هم اندیشی‌های ملی با موضوع بررسی لایحه تامین امنیت زنان و صیانت از حقوق خانواده در سالن شهید بهشتی دادکستری کل استان به ریاست حجت الاسلام حمیدی رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان برگزار شد.
در این هم اندیشی یک روزه‌ که دکتر سلیمانی مدیر کل زندانهای استان هم حضور داشت مسئولین و نمایندگان دادگستری‌ ، دانشگاه‌ها، بهزیستی، نماینده دفتر زنان و خانواده استانداری‌ و دیگر مدعوین به تبادل نظر پرداختند.
شایان ذکر است این لایحه در سال‌های گذشته از سوی دولت و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به قوه قضاییه ارائه و در دوره ریاست سابق قوه قضاییه در دستور کار قرار گرفت و در معاونت حقوقی، جلسه مسئولان عالی قضایی و معاونت فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته حجت الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در مصاحبه با گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ، ریاست جدید قوه قضاییه با توجه ویژه به این لایحه آن را در دستور کار رسیدگی مسئولان عالی قضایی و معاونت حقوقی و فرهنگی قرار داده و نگرش دوباره‌ای به این لایحه صورت گرفته است و مقرر شد اقدامات کارشناسی عمیق و قوی‌تری در سطح کشور انجام شود.
حجت الاسلام و المسلمین صادقی ضمن اشاره به اینکه بعد از بررسی‌های لازم لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت مجددا به دولت و بعد از آن به مجلس ارسال می‌شود گفت: در حال حاضر به دستور ریاست قوه قضاییه مقرر شده بعد از بررسی‌های معاونت حقوقی، معاونت فرهنگی اولین سلسله هم اندیشی‌های ملی را در این باره برگزار کند

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*