اخبار کوتاه

طی حکمی از سوی رئیس سازمان زندان ها، حسن محمدیاری به عنوان مدیر کل زندانهای استان آذربایجان شرقی منصوب شد

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان آذربایجان شرقی ، طی حکمی از سوی دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندانها واقدامات تامینی وتربیتی کشور حسن محمد یاری  بعنوان مدیر کل جدید زندانهای استان آذربایجان شرقی معرفی شد.

این مراسم با حضور حجتی پور معاون سلامت ،اصلاح وتربیت سازمان زندانها ،حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان ،نوروزی مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد ،بازرسی ورسیدگی به شکایات سازمان زندانها ،خلیل الهی دادستان مرکز استان ،روسای ستاد اداره کل ،روسای زندانها ،مدیر عامل ستاد دیه استان وجمعی از مسئولین در سالن کنفرانس اداره کل  برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جمشیدی مدیر کل سابق زندانهای استان ضمن تبریک انتصاب محمدیاری  وآرزوی توفیق ایشان در پست مدیریت زندانهای استان ، به ارائه گزارش در خصوص اقدامات انجام یافته در دوره ی تصدی مدیرکل زندانهای استان آذربایجان شرقی پرداخت .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از عملکرد مدیر کل سابق استان ،موفقیت هر مدیر را در گرو عمل به تکالیفی دانست که در حوزه سازمانی برای او معین کرده اند واین میسر نخواهد شد جزء اینکه از تمامی فرصت ها به منظور ارتقاء سازمان خود تلاش کند.

ایشان در ادامه انتقال زندان مرکزی تبریز به خارج از شهر را یکی از دغدغه های مهم مرکز استان عنوان کرد وافزود :امیدوارم مدیرکل جدید زندانهای استان به این امر مهم توجه خاصی داشته وپیگیری لازم در این خصوص را از الویت کاری خود قرار دهند .

رئیس کل دادگستری استان در ادامه بحث تدوام وتوسعه موضوعات فرهنگی وقرآنی در زندانهای استان ، توسعه برنامه های اشتغال در مجموعه زندانها واستفاده از شرایط زندان باز ونیمه باز ،جدیت در بحث کاهش جمعیت کیفری را از جمله ضروریتهای دانست که نیاز به پیگیری جدی دارد.

در ادامه خلیل الهی دادستان مرکز استان ضمن تقدیر از عملکرد خوب جمشیدی مدیر کل سابق زندانهای استان ،توجه به حفظ کرامت انسانی زندانیان وکارکنان را از جمله خصوصیات  ایشان در دوره مدیریت عنوان کرد وافزود:ایشان از نظر سازمانی محیط بسیار امن ،توام با احترام را در بین کارکنان  ایجاد کردند.

دادستان مرکز استان در ادامه ، حسن محمد یاری مدیر کل جدید زندانهای استان را فردی توانمند ، خوش فکر واهل تعامل عنوان کرد وافزود :ایشان در مدتی که سرپرست زندانهای استان بودند از عملکرد خوبی برخوردار بودند که امیدواریم بتواند آنچه که در توان دارد درطبق اخلاص قرار دهد.

در ادامه حجتی پور معاون سلامت ،اصلاح وتربیت زندانهای کشور، اشاره ای  به صفات مومنین با ذکر آیه” والذین هم لاماناتهم وعهدهم راعون  ” کرد وافزود:هر انسانی امانتی از طرف خداوند بر عهده ی او قرار داده شده که یکی از این امانت ،امانتی است که با خودش هست ،دیگری امانتی هست که با خدای خودش دارد وبخشی هم در تعاملات با مردم خصوصاٌ در حوزه مسئولیت بر دوش انسان گذاشته می شود که مدیر کل زندانهای استان در مدت مسئولیتی که در این استان داشتند توانستند این امانت را به نحو احسن انجام دهند.

وی در ادامه توجه به نیروی انسانی را خواستار شدو افزود :نیروی انسانی بالاترین سرمایه هر مجموعه است واین سرمایه ها که با تجربه های گرانبها در دست ما قرار داردند باید قدرشان را دانست.

این مقام ارشد سازمان زندانهای کشور در ادامه اصلاح وتربیت را یک امر مقدس دانست وافزود : کسی که قرار است یک امر مقدسی را انجام دهد نیاز به صیانت بیشتری دارد که امیدوارم این صیانت هم از طرف مدیران کل ،معاونین ،وروسای ستادی و روسای زندانهامورد توجه جدی قرار گیرد

در ادامه نوروزی مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد ،بازرسی ورسیدگی به شکایات سازمان زندانها بحث نظارت بر نیروی انسانی را یکی از موضوعات مهم عنوان کرد وافزود :یکی از تکالیف مهم در حوزه ی مدیریتی توجه کافی به نیروی انسانی می باشد که این کار می تواند از بسیاری لغزشها که سرمایه ی انسانی را تهدید می کند جلوگیری کند

ایشان در ادامه افزودند :مجموعه زندانبانی جزء وقت گذاشتن هیچ چیزی را نمی طلبد الا اینکه ما با دلسوزی واحساس مسئولیت بتوانیم به خوبی انجام وظیفه کنیم .

در ادامه این مراسم حسن محمدیاری مدیر کل زندانهای استان ضمن تقدیر وتشکراز مسئولین سازمان زندانها ، بخصوص ریاست معززسازمان ،برنامه ها وسیاست های کاری خود را مطابق با برنامه ها وراهبردهای  سازمانی عنوان کرد وافزود :برقرای تعامل بهتر بین مراجع قضایی ،انتظامی ونظامی و همچنین دستگاههای اجرایی از جمله برنامه های مهم در طول خدمتگزاری در عرصه ی زندانبانی ومدیریت زندانهای استان  خواهم بود.

در ادامه ،حکم انتصاب مدیر کل جدید زندانهای استان آذربایجان شرقی از سوی رئیس سازمان زندانهای کشور به ایشان ابلاغ وتقدیم گردید .

آیین تکریم ومعارفه مدیرکل زندانهای استان آذربایجان شرقی

آیین تکریم ومعارفه مدیرکل زندانهای استان آذربایجان شرقی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*