اخبار کوتاه
تجلیل از خیرین در جشن آزاد سازی زندانیان معسر استان اردبیل

طی مراسمی ۵۸ زندانی جرایم مالی و غیر عمد از زندان های اردبیل آزاد شدند

image_pdfimage_print

با حضور خیّرین و مسوولین قضایی و زندان های استان اردبیل در اولین جشن آزاد سازی زندانیان در سال جاری ۵۸ زندانی جرایم مالی و غیر عمد از زندان های استان آزاد شدند .

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات برگزار کنندگان جشن های گلریزان در سطح استان آزادی ۵۸ زندانی جرایم غیر عمد و بدهکاران مالی از زندان ها را ثمره حضور گرم و کریمانه خیرین استان دانست و گفت : « امسال با وجود شرایط بد اقتصادی ، خیرین محترم در سراسر استان اردبیل حماسه خلق کردند و با حضور و بذل کرامت خویش در اولین گام چشمان منتظر ۵۸ خانواده را شاد نمودند . »

مدیرکل زندان های اردبیل با ابراز خرسندی از استقبال پر شور مردم استان از ۳۴ جشن گلریزان برگزار شده در شهر ها و بخش های استان را کم نظیر توصیف نمود و از تلاش های اعضای ستاد دیه استان نیز تقدیر نمود . فتحی نگاه مردم استان به ستاد مردمی دیه را به لحاظ شفافیت این ستاد در اطلاع رسانی از اقداماتش نگاه مثبت و قابل اعتماد خیرین به این مجموعه دانست و گفت : « اطمینان حاصل شده برای خیرین نتیجه جشن های آزاد سازی و اطلاع رسانی دقیق از وضعیت زندانیانی است که توسط ستاد دیه بررسی موشکافانه شده و با احراز صلاحیت و عسرت به آنان کمک می شود . »

مدیرکل زندان های استان آزادی یک زندانی از زندان را برابر با حل مشکلات تمام اعضای خانواده آن مددجو دانست و افزود : « با زندانی شدن سرپرست خانواده ، تمام اعضای خانواده وی دچار چالش شده و در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار می گیرند و آزادسازی یک زندانی جرایم غیر عمد از زندان توسط خیرین محترم مصداق آیه شریفه من احیا ها فکانما احیا الناس جمعیا می باشد . زیرا تاثیر بزه و آسیب خانواده زندانی به کل جامعه بر می گردد و نجات زندانی و آزادی او نتیجه وضعی  مثبت برکل جامعه و محیط اطرافش می گذارد . »

خدادای معاون قضایی رئیس کل دادگستری و نایب رئیس هیات امنای ستاد دیه استان نیز در این مراسم با تقدیر و تجلیل از خیرین استان گفت : « امسال در جشن های گلریزان برای آزاد سازی زندانیان شاهد حضور پر شور همه اقشار مردم بودیم . هر کسی به طریقی قصد داشت که در این امر خداپسندانه شرکت کند و این حضور و استقبال ستودنی و قابل ستایش است . » وی در ادامه با تشکر از مددکاران ستاد دیه و زندان های استان گفت : « با تلاش مددکاران و تشریح وضعیت واقعی بدهکاران برای شکات شاهد این هستیم که شکات نیز تا آنجا که برایشان مقدور است ؛ علیرغم اینکه یک طرف متضرر پرونده هستند بعنوان یک خیر بخشی از طلب خویش را گذشت می نمایند . »  وی با تقدیر از شکاتی که با نیت خدا پسندانه و به خاطر خدا این گذشت را می کنند گفت : « مطمئن باشیم که مثقال ذره خیر یره … به اندازه سر سوزنی نیکی در نزد خداوند ماجور خواهد بود . »

در این مراسم از ۱۲ تن از خیّرین و نهادهای دولتی که همکاری نزدیک با ستاد دیه استان در برگزاری جشن های گلریزان و همچنین کمک به آزاد سازی زندانیان داشتند با اهدای لوح تقدیر و کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب ( مد ظل العالی ) تجلیل بعمل آمد و ۵۸ نفر از زندانیان مالی معسر و جرایم غیر عمد نیز با اهدای گل آزاد شدند .  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*