اخبار کوتاه

محفل انس با قرآن همراه با ضیافت افطاری زندانیان زندان مرکزی یاسوج

image_pdfimage_print

همزمان با شب وفات بانوی بزگ اسلام حضرت خدیجه (س) آئین محفل انس با قرآن و سفره ضیافت افطاری با حضور مدیرکل زندان های استان، مسؤلین قضایی و شرکت جمع کثیری از زندانیان در زندان مرکزی یاسوج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با بر نامه ریزی بعمل آمده در راستای تقویت باورهای دینی و ترویج آداب و رسوم اسلامی، ضیافت افطاری مددجویان روزه دار همراه با محفل انس با قرآن کریم با قرائت قاریان برجسته استانی و کشوری در فضایی معنوی با حضور برخی از مسؤلین قضایی، مدیر کل زندان ها، کارکنان ، سربازان وظیفه و شرکت جمع کثیری از مددجویان زندان مرکزی یاسوج در سالن ورزشی این مرکز بازپروری برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های استان قبل از شروع این آئین معنوی با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) آن بانوی بزرگ را مایه فخر و مباهات اسلام و مسلمانان دانست و اظهار داشت: حضرت خدیجه (س) یار و همراه پیامبر (ص) و پشتوانه مادی و معنوی برای ابلاغ رسالت بود که ائمه علیهم السلام از نسل او و در واقع باید آنحضرت را ام الائمه نامید.
ایشان با قدردانی از مسؤلین زندان مرکزی خطاب به زندانیان گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای بازنگری و مرور رفتار و کردار انسانهاست و همگی باید با بهره مندی از فیوضات این ایام و استغفار و توبه از درگاه خدای رحمان و رحیم طلب کمک و مدد داشته باشیم.
عضو شورای قضایی استان در ادامه و با اشاره به تلاشهای مسئولین قضایی و مجموعه زندانها در پیگیری امور قضایی و اعطای تسهیلات به زندانیان گفت: با همراهی و همکاری همه مسئولین قضایی استان خصوصاً رئیس کل دادگستری، دادستان ها و قضات ناظر از تمام ظرفیت های قانونی در جهت کمک به استخلاص زندانیان استفاده می شود که بهره مندی جمع کثیری از زندانیان استان از عفو مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیز اعزام به مرخصی تعداد زیادی از شما در ایام عید نوروز نشانه رأفت اسلامی نظام قضایی و سیستم زندانبانی اسلامی نسبت به زندانیان است.
مدیرکل و نائب رئیس ستاد دیه استان توفیقات زندان های استان در سال ۹۷ در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را قابل تحسین و بی نظیر دانست و اظهار داشت : از آغاز ماه مبارک رمضان و با همکاری صدا و سیمای استان پویش و فراخوان عمومی با هدف جلب مشارکت های مردمی راه اندازی شده، ضمن اینکه در ۵ شهرستان استان جشن های گلریزان برگزار تا از محل کمک های مردمی بخشی از زندانیان بدهکار آزاد و به آغوش خانواده و جامعه برگردند.
شایان ذکر آنکه محفل نورانی انس با قرآن مجید در فضایی معنوی با حضور سه نفر از قاریان برجسته استان و کشور برگزار که قرائت دلنشین آنان علاوه بر ایجاد فضای معنوی مورد استقبال و استفاده حاضرین قرار گرفته و بارها با ذکر زیبای صلوات محیط عطرآگین شد.
در ادامه حجه الاسلام حمیدی نیک از روحانیون برجسته حوزه علمیه قم در تفسیر آیاتی از قرآن مجید به زندانیان توصیه کرد که هیچگاه از لطف و رحمت خدا نا امید نشوید، چرا که در توبه همیشه به روی همه بندگان باز است و خدا ارحم الراحمین است، البته شرط بخشش این است که معرفت پیدا کنید، تسلیم بشوید و اطاعت از خدا را سرلوحه خود قرار دهید و یادآور شد که با توبه و انابه گناهان محو و انسان ها به اصل خود بر می گردند.
نماز جماعت و ضیافت افطاری روزه داران آستان حضرت حق در فضایی صمیمی و رفاقت و با مجالست زندانیان و مسؤلین، صحنه ارزشمندی را بوجود آورد که نشانه رضایت و شادمانی در چهره زندانیان هویدا که تقدیر و قدردانی آنان را از مدیریت زندانهای استان به همراه داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*