اخبار کوتاه

محمدیاری مدیر کل زندانهای آذربایجان شرقی:طی سال گذشته تعداد ۴۴۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با کمک ستاد دیه و خیران از زندانهای استان آزاد شدند

image_pdfimage_print

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان ، محمدیاری مدیر کل زندانهای استان  از آزادی ۴۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در زندانهای استان خبر داد.

محمدیاری مدیر کل زندانهای استان با اشاره به مبالغ کمک ها افزود:این تعداد زندانی در مجموع با پرداخت ۱۲۳ میلیارد تومان از زندان‌های آذربایجان شرقی رهایی یافتند.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه افزود: از مجموع این رقم ، مبلغ ۲۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از گذشت شاکیان، ۹۱میلیارد تومان از طریق تقسیط بدهی های زندانیان، ، مبلغ ۴ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود چهار درصد ، یک میلیارد تومان از محل کمک های خانواده های زندانیان و ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک بلا عوض ستاد دیه استان بود.

وی با بیان این که ۴۳۷ نفر از زندانیان آزاد شده، مرد و ۳ نفر هم زن بودند، افزود: از مجموع زندانیان آزاد شده، ۲۴۱ محکوم مالی، ۱۴ زندانی محکوم تصادفات غیرعمد و حوادث و ۱۸۵ زندانی هم محکوم مهریه و نفقه بودند.

محمدیاری در ادامه افزود :بیشترین تعداد زندانیان آزاد شده مربوط به زندان مرکزی تبریز با تعداد ۲۹۲ نفر مددجو می باشد .

وی با اشاره به اینکه جشن گلریزان، ۲۹ اردیبهشت امسال برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد: خیران امسال نیز همچون سال های گذشته با حضور پرشور خود در جشن گلریزان زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که ناخواسته گرفتار شده اند، فراهم کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*