اخبار کوتاه

مددکاران زندانهای خراسان جنوبی ۹۱ مورد گذشت شاکی در سه ماهه نخست سال اخذ کردند

image_pdfimage_print

جلسه هم اندیشی مددکاران زندانهای استان خراسان جنوبی با حضور علی هاشمی مدیر کل زندانها برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان در جلسه هم اندیشی با مددکاران زندانهای استان گفت : مددکاری اجتماعی کار حرفه ای است که به زندانیان کمک میکند تا وضعیت رفتاری ،اجتماعی خود را ارتقاء بخشند و هدف آن کمک به زندانیان در توسعه مهارت های فردی و اجتماعی است.

وی انجام مشاوره به زندانیان در خصوص بازاجتماعی کردن آنها را از وظایف مهم مددکاری برشمرد و افزود :مددکار یک مشاور بسیار خوب است تا آرامش را به زندانیان هدیه دهد تا به خود باوری برسند و رفتار های غلط خود را رها کرده و در مسیر درست قرار بگیرند .

هاشمی خاطر نشان کرد : مددکاران خراسان جنوبی ۹۱ مورد رضایت شاکی در سه ماهه نخست سال ۹۸ اخذ کردند.

مدیر کل زندانهای استان گفت : برگزاری ۱۵۱ مورد جلسات صلح و سازش و آزادی ۶۷ نفر از زندانیان جرایم مالی با تلاش مددکاران زندانهای استان در سه ماهه نخست انجام شده است.

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اهداف والای مددکاری گفت : یک مددکار باید خود را وقف خدمت به زندانیان کند تا زندانیان به او اعتماد کنند و مشکلات خود را به راحتی با او در میان بگذارند .

گفتنی است در ابتدای این جلسه الوندی رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانهای استان گزارشی از عملکرد واحد مددکاری در سه ماهه نخست سال ارائه کرد، و مددکاران نیز طی سخنانی مشکلات و پیشنهادات حوزه کاری خود را مطرح کردند که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*