اخبار کوتاه

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز: بیش از ۱۲میلیارد ریال به زندانیان و خانواده‌های آنان کمک شده است

image_pdfimage_print

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از اعطای بیش از ۱۲ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی به زندانیان و خانواده‌های نیازمند آنان در نه ماهه اول سال جاری خبر داد.

جبار باقری درباره عملکرد ۹ ماهه ۹۷ انجمن حمایت زندانیان مرکز اظهار کرد: در بخش پذیرش و تشخیص ۱۶ هزار مراجعه به دفاتر انجمن مستقر در زندانهای استان تهران را داشتیم که  ۹۸۷۰ مورد مشاوره حضوری، ۱۰۶۸۳ مورد مشاوره تلفنی و ۵۳۸ مورد تشکیل پرونده دائم و موردی بوده است.

وی گفت:  انجمن بابت پرداخت ۲۳۲۲ مورد خدمت به خانواده های زندانیان در قالب پرداخت مستمری ،کمک هزینه زندگی ، اجور معوقه منزل ، کمک هزینه تحصیلی ، کمک هزینه زندگی  و کمک هزینه درمانی بیش از ۳ میلیارد ریال هزینه کرده که  توانسته‌ایم بخشی از مشکلات خانواده‌ها را مرتفع سازیم.

باقری افزود: در بخش اشتغال و توانمندسازی با همکاری خانه کارآفرینی یاس تعداد ۱۱۶ نفر از خانواده های زندانیان آموزش دیده اند که پس از آموزش محصولات خود را در منزل تولید می کنند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز کمک های حمایتی شامل رضایت شاکی، پیگیری پرونده های قضایی و … را  ۲۸۳۸ مورد  و پرداخت سبد کالا را ۵۸۷ مورد به ارزش ۵۴۴ میلیون ریال در نه ماهه سال ۹۷ عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور رفاه حال زندانیان مبلغ ۱۶۵ میلیون ریال به زندان‌ها در قالب تنخواه  و هزینه درمان در اختیار مددکاران زندان قرار گرفت.

آزادی ۳۲ نفر از زندانیان

باقری ضمن تشکر از خیرین نیک اندیش در بخش کمک به آزادی زندانیان گفت: انجمن در طول ۹ ماهه سال ۹۷ بابت آزادی ۳۲ زندانی مبلغ یک میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال از محل کمک های مردمی هزینه کرده است.

ادامه همکاری با سازمان ملل در راستای کاهش آسیب های پر خطر

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: طرح آموزش پیشگیری از آسیبهای پرخطر در زندانها با انعقاد قرارداد انجمن با سازمان ملل از سال ۸۵ آغاز شده و همچنان این خدمات با تمدید قرارداد ادامه دارد. بر این اساس انجمن حمایت زندانیان در قرارداد جدید با بکارگیری ۷۷ نیرو در قالب ۱۰نفر پزشک و۶۷ مشاور در زندانهای ۳۰ استان کشور با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۶۶ میلیون ریال در زمینه کاهش آسیب رفتارهای پرخطر فعالیت می کنند.

وی در پایان جمع کل کمک‌های نقدی و غیرنقدی در ۹ ماهه سال جاری به زندانیان و خانواده‌های آنان را ۱۲ میلیارد و ۷۴۴ میلیون ریال عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*