اخبار کوتاه
SONY DSC

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان زندانهای کشور: پویایی و نشاط خاصی بر زندانهای کردستان حاکم است

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان با توجه به درپیش بودن سفر ریاست معزز قوه قضائیه به استان، نوروزی مشاور ریاست و مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان زندانهای کشور از زندان مرکزی سنندج و همچنین زندان مریوان بازدید نمود.

وی در این بازدیدها ضمن حضور در تمامی قسمت های زندان و بررسی روند اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی، با پرسنل، سربازان و مددجویان نیز دیدار و جویایی مشکلات آنان شد.

وی در پایان بازدید از تعدادی از مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان، در جلسه شورای اداری زندانهای کردستان نیز حضور یافته و ضمن دیدار با روسای زندانها و ستاد اداره کل، توصیه های لازم را در خصوص پیش برد اهداف و رسالت زندانبانی اسلامی و همچنین پیشگیری از وقوع حوادث در زندانها بیان نمودند.

مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان زندانهای کشور در جلسه شورای اداری زندانهای کردستان، زندانها را در توسعه امنیت و سلامت اجتماعی بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: وجود زندان و محلی برای نگهداری افرادی که قانون شکنی می کنند را بایستی پذیرفت چرا که در غیر این صورت ناامنی جامعه را فراخواهد گرفت.

نوروزی کارکنان زندانها را در صف مقدم گسترش امنیت و آسایش در جامعه قلمداد نمود اظهار داشت: کارکنان زندانها علاوه بر اینکه وظیفه نگهداری زندانیان را عهدار می باشند از سوی دیگر بایستی آنها برای حضوری سعادتمندانه در جامعه آماده نمایند و قطعا این کار بسیار مهم، دشواریهای متعددی را نیز به دنبال خواهد داشت اما باید توجه داشت که به سرانجام رساندن اینچنین رسالت مهمی، اجر دنیوی و اخروی را نیز به همراه دارد.

ایشان با تاکید بر اینکه با روی کارآمدن حضرت آیت الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه کشور تحولی عظیم در نظام قضائی و به تبع آن در نظام زندانبانی کشور به وجود آمده است بیان نمود: ریاست معزز قوه قضائیه همواره در جلسات متعدد بر حفظ اقتدار زندانبانی، حمایت از زندانها و بالاخص کاهش جمعیت کیفری تاکید داشته اند که این مهم نشان دهنده توجه ویژه ایشان به نظام زندانبانی می باشد.

نوروزی با اشاره به بازدید خود از تعدادی از زندانهای استان، وضعیت این مراکز را قابل قبول ارزیابی نمود و گفت: خوشبختانه شواهد حاکی آن است که پویایی و نشاط خاصی بر زندانهای کردستان حاکم است که این موضوع نشان دهنده این است که کارکنان سخت کوش زندانهای استان رسالت سازمانی خود را به درستی اجرا می کنند.

این مقام مسئول، شغل زندانبانی را از مشاغل بسیار سخت و طاقت فرسای جامعه دانست و در این خصوص اظهار داشت: شغل زندانبانی محدود به زمان نیست و در طول شبانه روز فعالیت مختلف این حوزه اجرایی می گردد که در این راستا کارکنان زندانها بایستی با دقت و هوشیاری لازم از به وجود آمدن هرگونه حادثه و خلاء امنیتی جلوگیری نمایند.  

مشاور ریاست محترم سازمان زندانهای کشور در ادامه سخنان خود، دچار روزمرگی شدن را یکی از مهمترین آفات در نظام زندانبانی کشور دانست و بیان داشت: اگر خدایی ناکرده در هریک از زندانهای کشور پرسنل آن مرکز دچار روزمرگی شوند، غفلت و بی توجهی بر آن مجموعه سایه خواهد افکند و این موضوع زمنیه وقوع بسیاری از حوادث و آسیب های ناگوار را نیز موجب خواهد شد که در این راستا مسئولین زندانها بایستی با برنامه ریزی دقیق و پیگیری های متعدد، «روزمرگی» این آفت بزرگ را از مجموعه دور کنند.

نوروزی مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان زندانهای کشور در پایان سخنان خود زندانها را کانون حوادث و آسیب ها قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: وقوع برخی حوادث در زندانها علاوه بر اینکه پرسنل را دچار آسیب خواهد کرد از سوی دیگر آبرو و حیثیت نظام زندانبانی را به زیر سوال خواهد برد که وقوع اینگونه حوادث را می توان با سرکشی های شبانه روزی از زندانها و بررسی نقاط ضعف و قوت پیشگیری نمود.

شایان ذکر است که در پایان این جلسه، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اداره زندانهای کردستان نیز برگزار و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله فریدون رزمگاه، آقای محمدرضا عبدیان به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*