مدیرکل تبلیغات اسلامی با مدیرکل زندان های فارس دیدار کرد

image_pdfimage_print

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با حضور در اداره کل زندان ها با هدف همکاری و استفاده از ظرفیت های سازمان تبلیغات برای زندانیان با مدیرکل زندان های فارس دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل زندان های فارس در این دیدار گفت: زندان مرکز نگهداری و اصلاح و تربیت انسان های به خاطر رفته جامعه است و هدف تغییر رفتار زندانیان و کمک برای بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه است.
اسحاق ابراهیمی افزود: برنامه های فرهنگی و تربیتی با مشارکت حداکثری زندانیان در حوزه های مختلف برگزار می گردد به گونه ای که بیش از ۱۴۳۰نفر زندانی حافظ قرآن از حفظ سور منتخب تا حفظ کل قرآن در زندان ها مشغول فعالیت هستند.
وی یادآور شد: علاوه بر حفظ قرآن، برنامه های روخوانی، روان خوانی و قرائت قرآن و مسابقات قرآنی بین اندرزگاهی در طول سال بین زندانیان برگزار و نفرات برتر به مسابقات قرآن منطقه ای و کشوری اعزام می شوند.
مدیرکل زندان های فارس گفت: هیأت های مذهبی و روحانیون و استفاده از شیوه های تربیتی مذهبی و قرآن محور در بین زندانیان، نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای امنیت پایدار در زندان ها دارد.
ابراهیمی افزود: در زندان های استان ۱۲ هیأت مذهبی فعالیت دارند و این اداره کل آمادگی برای دریافت مجوز هیأت های مذهبی برای کلیه زندان ها را دارد.
مدیرکل زندان های فارس همچنین گزارشی از فعالیت های صدا و سیمای عادل آباد و اقدامات هنری ارائه و تأکید کرد: اداره کل زندان ها، از ظرفیت خوبی برای توسعه فعالیت های فرهنگی و مذهبی برخوردار است و آمادگی همکاری با همه سازمان های متولی در حوزه فرهنگی را دارد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس در دیدار با مدیرکل زندان های فارس گفت: هیئات مذهبی نقش مهمی در ایجاد نشاط اجتماعی و برگزاری جشن‌ها و مراسم های ملی و مذهبی دارند و با صدور مجوز هیأت مذهبی برای زندانیان می توانیم از این ظرفیت خوب در زندان ها در راستای پیشبرد اهداف انقلاب استفاده نماییم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق مهرابی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس آمادگی دارد مداح، قاری محافل قرآنی، داور مسابقات قرآن و سخنران ویژه برای مناسبت های خاص در اختیار اداره کل زندان ها قرار دهد.
وی اضافه کرد: از دیگر ظرفیت های اداره کل تبلیغات، ظرفیت های گفتمانی و استفاده از اساتید مجرب در بحث خانواده، تهدیدهای فضای مجازی و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی است و حضور این اساتید و برگزاری نشست در این حوزه ها بسیار تأثیر گذار می باشد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس اظهار داشت: برگزاری دوره های تخصصی قرآن در سطوح مختلف برای کارکنان، اعطای مجوزهای قرآنی در زمینه مدرسه قرآنی، مؤسسه قرآنی، برگزاری شب شعر و اکران فیلم سیار از دیگر برنامه هایی است که می توانیم در زندان ها اجرا نماییم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*