اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان ایلام : زندانبانی اسلامی و اخلاق مداری، مسیر اصلاح و تربیت را هموار می سازند.

اکبر محبی مدیرکل زندانهای استان ایلام با بیان این مسئله که برطرف نمودن مشکلات مددجویان یکی از رسالت های زندانبانی اسلامی است افزود: امیدواریم بتوانیم با تلاش و جدیت همکاران در مجموعه زندان در جهت مرتفع نمودن مشکلات مددجویان گام های موثر برداریم .وی خاطرنشان کرد: هدف از زندانبانی اسلامی در ایران اصلاح و تربیت با توجه به ویژگی های فردی و اجتماعی زندانیان می باشد که رعایت حقوق شهروندی و حقوق انسانی از جمله اصول زندانبانی اسلامی به شمار می رود.
محبی افزود: اصلاح یک مددجو منجر به تسری به جامعه و خانواده های مددجویان شده و در زندانها مسائل معنوی و تربیتی به این منظور در سرلوحه امور قرار گرفته است .وی گفت: می بایست برای نیل به رسالت سازمان زندانهای کشور و اصلاح و تربیت مددجویان از تمامی توانمندی های موجود در جامعه بخصوص استفاده از نهاد دانشگاه و تجارب اساتید دانشگاه بهره گرفت . زیرا تعامل با دانشگاه و جذب راهکارهای علمی و دانشگاهی در زندانبانی اسلامی و اصلاحی زمینه ساز تبدیل زندانهای کشور بعنوان الگوی زندانبانی در دنیا و جهان اسلام می شود .
وی به سختی کار در زندانها اشاره کرد و گفت: افرادی که به زندان برای تحمل دوران حبس معرفی می شوند کسانی هستند که مرتکب جرم شده و باید برای مدتی از اجتماع دور باشند. به گفته وی، این افراد کسانی هستند که با انبوهی از مشکلاتی که در دوران آزادی داشته اند، وارد زندان می شوند و اکنون بار همه آن مشکلات و اصلاح اینگونه افراد بر دوش زندان است.
محبی در ادامه بیان داشت: زندان را باید جامعه ای در درون یک جامعه دیگر دانست که به نسبت خود ؛ نیازهایی دارد و رفع مشکلات زندانیان و خانواده های آنان جز با تعامل و همکاری نهادهای مسئول و توجه ویژه مسئولین عالی استان امکانپذیر نیست .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*