اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان ایلام: فعالیت های شورای تحقیق و پژوهش در راستای سالم سازی زندانها و تقویت فعالیت های اصلاحی و تربیتی است.

اکبر محبی مدیر کل زندانهای استان ایلام در جلسه شورای تحقیق و پژوهش اذعان داشت: یکی از اهداف مهم تشکیل شورای تحقیق و پژوهش در زندانهای استان ،سالم سازی زندانها و تقویت فعالیت های اصلاحی و تربیتی است.وی تصریح کرد اهداف و ضرورت های تحقیقات و طرح های ارائه شده در این شورا بر مبنای ارتقاء و اثر بخشی فعالیت های اصلاحی است و بر این اساس برنامه ریزی می شوند.
محبی خاطر نشان کرد: رویکر پژوهش در زندانها باید به گونه ای باشد که بتوان در راستای رفع مشکلات زندانها و زندانیان گام برداشت و این موضوع می بایست در بررسی پروپوزال ها و سایر عناوین تحقیقاتی مورد توجه قرار گیرد.وی افزود: شورای تحقیق و پژوهش با هدف استفاده از دانش و تجربیات علمی و پژوهشی اعضای شورا جهت توسعه امور تحقیقاتی و پژوهشی شکل گرفته است.
وی در ادامه اظهار داشت: پژوهش باید به منظور دست یافتن به اطلاعات موجود و یا اطلاعاتی که مورد نیاز است، مبتنی باشد تا علم تولید شود. محبی افزود: زندگی بشر بدون پژوهش و دستاوردهای آن پوچ و بی معناست و تکامل جامعه بشری و ادامه حیات بشر در گرو دستاوردهای پژوهشی است.
مدیرکل زندانهای استان با تشریح راهکارهای بهبود وضعیت موجود و تشویق همکاران و پژوهشگران استان به مشارکت در فعالیتهای پژوهشی اداره کل اظهار داشت: علاوه بر اولویت های پژوهشی تعیین شده از سوی سازمان، می بایست نیازها و موضوعات قابل تحقیق و پژوهش در زندانهای استان که موجب رشد و ارتقاء سطح فعالیتهای آن خواهد شد نیز مشخص و در دستور کار قرار گیرد.
محبی گفت: باید به پژوهش نگاه خاصی داشت و آن را پایه و اساس تصمیم گیری ها، پیشگیری از هرگونه اشتباه، و مبنای پیشگیری از تخریب نابجا قرار داد تا محقق بتواند از این بابت جایگاهی به مراتب رفیع تر و غیر قابل مقایسته تر با همه ارکان و ابعاد آن داشته باشد.وی افزود: ما در تلاشیم که با استفاده از تجربیات علمی محققین و اعضای شورا ، راهکاری نوین و اثر گذار در تغییر باورهای غلط زندانیان پیاده سازی کنیم .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*