اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان به همراه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از اردوگاه حرفه آموزی و کادرمانی استان بازدید کردند.

image_pdfimage_print

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان به همراه جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای خراسان رضوی، در ابتدای این بازدید در جلسه ای که با حضور مدیرکل زندانهای استان و دبیر شورای  هماهنگی مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت ابتدا هادی اسماعیل­زادگان جانشین اردوگاه  گزارشی از اقدامات مجموعه در حوزه مبارزه با مواد مخدر ارائه و بر عزم مجموعه اردوگاه در استفاده از ظرفیت های فرهنگی، آموزشی، و امنیتی برای مقابله با مواد مخدر تاکید کرد.

جانشین اردوگاه در ادامه به شرح فعالیت های امنیتی ، آموزشی و درمانی  در خصوص پیشگیری از اعتیاد پرداخت و گفت : علاوه بر اقدامات درمانی داخل اردوگاه دوره های آموزشی جهت پیشگیری از اعتیاد مددجویان، آشنایی با مواد مخدر و نحوه مشارکت خانواده در درمان برای خانواده های آنان نیز انجام می شود.

جمشیدی مدیرکل زندانهای استان نیز با اشاره به اهمیت برنامه ریزی منسجم در امر مقابله با مواد مخدر و تعامل با شورا ابراز داشت:”مواد مخدر پدیده شومی است که آسیب های جدی بر پیکره اجتماع وارد کرده و بنیان بسیاری از خانواده ها را متزلزل می کند بنابراین برای آن باید با عزمی جدی عمل کرد.

وی افزود: در حوزه زندانهای استان برنامه های متنوعی در زمینه های فرهنگی، بهداشت و درمان ، هنری، انجمن معتادان گمنام و … در جریان است و باید تلاش شود زمینه قطع گرایشات به مواد به حداقل برسد و در این مسیر همکاری شورای مبارزه با مواد مخدر راه گشاست.

همچنین جهان دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تقدیر از مجموعه اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی در مبارزه با مواد مخدر گفت: این شورا نقش هماهنگ کننده اقدامات مربوط به مبارزه با مواد مخدر را دارد و با تعامل با تمام دستگاه های اجرایی در این خصوص اقدامات گسترده ای در حال انجام است.

وی افزود : توسعه آموزش های مربوط به پیشگیری ، ارتقای امنیت در زندانها، توسعه انجمن معتادان گمنام و برنامه های فرهنگی تربیتی می تواند زمینه کاهش به مواد مخدر را فراهم که در این زمینه در زندانها متنوع ترین اقدامات در جریان است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه و تقویت باورهای دینی را در کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد موثر دانست و اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد خانواده هایی که از اعتقادات مذهبی بالاتری برخوردار بودند کمتر در معرض آسیب های اجتماعی و اعتیاد قرار گرفته اند.

جهان در ادامه با حضور در  برخی اندرزگاه ها با مددجویان دیدار و گفتگو کرده و روند برنامه های اصلاحی و تربیتی را در اردوگاه مورد بررسی قرار دادند.

شایان ذکر است دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از  کلینیک مثلثی، آزمایشگاه بیماریهای عفونی، مدرسه قرآن و کارگاه های اشتغال  نیز بازدید کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*