اخبار کوتاه

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در جمع خیران خمینی‌شهر: تحقق 70 درصدی از تعهدات خیران به ستاد دیه اصفهان در سال ۹۴

image_pdfimage_print

photo_2016-06-18_09-57-31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان، رمضان امیری در جشن گلریزان که به‌منظور آزادی زندانیان جرائم مالی و غیر عمد زندان شهرستان خمینی‌شهر برگزار شد اظهار داشت: حمایت و خدمات خیران خمینی‌شهری طی چند سال گذشته به مجموع زندان‌های استان اصفهان مثال‌زدنی و در سطح کشور نمونه است.

وی افزود: با توجه به اینکه نان‌آور خانواده زندانیان در زندان به سر می‌برد و در فضای بسته زندان قرار دارد، سبب شده تا خانواده در وضعیت سخت اقتصادی و مشکلات مالی به سر ببرد و انجمن حمایت از خانواده زندانیان ازنظر تسهیلات درمانی، آموزشی، خدماتی، تحصیلی، پزشکی و… کمک می‌کند، اکنون خیریه امام موسی کاظم (ع) و ستاد دیه در کنار انجمن حمایت از خانواده‌ها فعالیت دارند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان بیان کرد: 7 هزار متر سنگ توسط خیران برای تغییر فضای خوابگاهی و بهداشتی زندان، بازسازی و زیباسازی زندان‌ها کمک شده تا در سطح استان استفاده شود.

وی ادامه داد: با اخذ مجوزهای لازم زندانیان محکوم شهرستان خمینی‌شهر در فضای کارگاهی مشغول به کار هستند و طبق قانون تأمین مالی خانواده را انجام و آرامشی برای خانواده و کمک به خیریه و انجمن زندان به وجود می‌آید.

امیری با بیان اینکه 75درصد ورودی به زندان‌ها به دلیل اعتیاد به مواد سنتی و صنعتی است، تصریح کرد: مجموعه قضایی شهرستان خمینی‌شهر با برنامه‌ریزی‌هایی که داشت توانسته این مقدار ورودی به زندان را به 7درصد برساند.

وی با اشاره به تراکم جمعیت موجود در شهرستان خمینی‌شهر ادامه داد: قطعه زمینی برای احداث زندانی بزرگ‌تر از زندان فعلی تهیه‌شده اما به دلیل وضعیت اقتصادی موجود در دولت، هنوز مجوز ساخت داده نشده است.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان خاطرنشان کرد: در سال گذشته به همت خیران خمینی‌شهری و مشارکت ستاد دیه استان، 34 نفر زندانی با حدود 10میلیارد ریال بدهی آزاد شدند و به جمع خانواده‌های خود بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 70درصد از تعهدات خیران به ستاد دیه جهت آزادی زندانیان محقق شد و نگاه زندانیان به دست پربرکت خیران است و امید به انجام تعهدات خیرین هستند.

امیری تأکید کرد: شاکیان مالی باگذشت از مال خود سبب آزادی زندانی می‌شوند و در لیست خیران قراردادند که با بخشیدن طلب خود سبب آزادی فرد زندانی‌شده می‌شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*