اخبار کوتاه

مدیرکل زندان‌های استان سیستان و بلوچستان: امنیت ، زیربنایی‌ترین اصل در امر زندانبانی است  

image_pdfimage_print

 

گردهمایی دو روزه روسای زندان‌ها و دوایر ستادی اداره کل زندان‌های استان سیستان و بلوچستان برگزار شد . مدیرکل زندان‌های استان در این گردهمایی که باهدف اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان زندان‌ها و بحث و تبادل‌نظر پیرامون تحقق مطلوب برنامه‌های اصلاحی و تربیتی صورت پذیرفت با اشاره به سیاست‌ها و دیدگاه‌های نوینی که پس از انتصاب ریاست جدید قوه قضاییه  ایجاد گردیده است ، گفت: پس از تغییر ریاست محترم قوه قضائیه دیدگاه‌های جدید و نگرشی تازه در سطح قوه ایجادشده است که به‌تبع آن سازمان زندان‌ها نیز باید با پیروی از این برنامه‌ها در مسیر سیاست‌های ابلاغی اقدامات لازم را به عمل آورد و در این راستا باید تحولات جدید بر اساس سیاست‌های سازمان در دستور کار قرار گیرد .

دکتر سلیمانی در سخنان خود با اشاره به بیانات و تأکیدات ریاست محترم سازمان زندان‌ها ، مقوله امنیت را زیربنایی‌ترین اصل در امر زندانبانی برشمرد و تصریح کرد:مواردی که امنیت زندان را به خطر می‌اندازد می‌بایست  با قید فوریت توسط روسا ، مسئولین و  کارکنان زندان‌ها شناسایی گردد و مرتفع شود .

عضو شورای قضایی استان، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری تلاش کارکنان و مسئولین زندان‌ها برای اجرای دقیق و بدون وقفه دستورالعمل‌های ابلاغی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی موجود را از لوازم اصلی کاهش جمعیت زندان‌ها دانست و بر اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری تأکید نمود .

مدیرکل زندان‌های استان در این جلسه به برخی تهدیدات موجود در زندان‌ها اشاره کرد و گفت : محیط زندان باید محلی امن برای زندانی و زندانبان باشد و همه کارکنان در این مسیر می‌بایست اقدامات لازم را به عمل‌آورده و ضمن شناسایی تهدیدات در راستای رفع آن اهتمام ورزند . دکتر سلیمانی در ادامه سخنان خود مسئولین زندان‌های استان را به جلوگیری از اسراف ، رعایت صرفه‌جویی ، پرهیز از تشریفات و تجمل‌گرایی در محیط اداری، انجام دقیق وظایف،توجه به درخواست‌های زندانیان و تلاش برای حل مشکلات آنان توصیه کرد .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*