اخبار کوتاه
ارایه گزارش توسط مدیرکل زندان های اردبیل در محضر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل
ارایه گزارش توسط مدیرکل زندان های اردبیل در محضر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

مدیرکل زندان های استان اردبیل : آمار ورودی به زندان های استان در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ماقبل آن ۱۳ درصدکاهش داشت

image_pdfimage_print

مدیرکل زندان های استان اردبیل از ورود ۳۲۵۳ درخواست به شوراهای حل اختلاف شعبات زندان های استان اردبیل در سال ۱۳۹۷ خبر داد . به گفته فتحی از میان پرونده های رسیده در سال گذشته به شعبات شورای حل اختلاف زندان ۱۰۹۰ پرونده منجر به آزادی از زندان گریده است .

مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار اعضای هیئت امنای ستاد دیه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با تشریح دستاوردهای نظام زندانبانی اسلامی در سال ۱۳۹۷ افزود : « به برکت وجود ولایت و چهل سالگی انقلاب با عفو گسترده رهبر معظم انقلاب ۱۰۷۱ نفر نیز از طریق عفو ۲۲ بهمن از زندانها آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند . » 

وی در ادامه با اشاره به صدور ۴۶۶ فقره آرای جایگزین حبس در سطح استان گفت : « یک رویه خوبی با هدایت رئیس کل دادگستری استان شروع شده و این صدور آرای جایگزین حبس می باشد که آثار و برکات زیادی علاوه بر کاهش آمار جمعیت کیفری دارد من جمله این که از آسیب های اجتماعی در کمین خانواده ها بخاطر زندانی شدن سرپرست خانواده پیشگیری می کند. »

فتحی با اشاره به آزادی ۲۳۵ نفر از طریق ستاد دیه استان و همچنین آزادی ۹۳ نفر از طریق مساعدتهای مردمی به برنامه ماه عسل افزود: خیرین استان و مردم شریف اردبیل که در خارج از استان زندگی می کنندبه صورت مستقیم و با همت عالی ۴۴ نفر را با هماهنگی اداره کل از زندانهای استان در سال گذشته آزاد نمودند که بدین طریق جمع آزادی ها از طریق مردم ، برنامه ماه عسل ، شوراهای حل اختلاف و ستاد دیه در سال ۱۳۹۷ به رقم ۱۴۶۲ نفر می رسد .  »

وی همچنین از تلاش های مجموعه همکاران خویش در زندان های استان تقدیر نمود و با اظهار این نکته که در بحث بررسی پرونده های عفو زندانیان در پایان سال گذشته کارکنان اجرای احکام و قضایی زندانها تلاش شبانه روزی به خرج دادند گفت : « در ارزیابی های اخیر اداره قضایی و ارای احکام اداره کل زندان های استان اردبیل رتبه خیلی خوب را در میان دیگر استان های کشور به خود اختصاص داده که جا دارد به این عزیزان تبریک و عرض خسته نباشید عرض کنم . »

مدیرکل زندانهای استان اردبیل همچنین با اشاره به تلاش های انجام شده از سوی دستگاه قضایی در راستای فرهنگ سازی ، آگاهی رسانی از آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقع جرایم گفت : « در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ شاهد منفی ۱۳ درصد کاهش ورودی به زندانها بودیم . این امر یک موفقیت در کاهش آمار جمعیت کیفری است که امیدوار به ادامه آن هستیم . »   

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*