مدیرکل زندان های استان اردبیل : اشتغال زندانیان در بخش خصوصی به بازتوانی اجتماعی و هویت بخشی آنها منجر می شود

۸۰۰x600

Normal
۰

false
false
false

EN-US
X-NONE
FA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
Calibri”,sans-serif;}

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با حضور در کارخانه رنگ سفیر اردبیل از اشتغال به کار تعدادی از مددجویان زندان های استان در این کارخانه بازدید نمود .

مدیرکل زندان های استان که وی را مسئول حرفه آموزی و اشتغال اداره کل ، رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی و مسوول روابط عمومی همراهی می کردند در بازدید از اشتغال به کار تعدادی از زندانیان در کارخانه رنگ سفیر اردبیل با مددجویان از نزدیک به گفتگو پرداخت و وضعیت شغلی ، ایمنی محل کار ، میزان دستمزد و چگونگی حضور آنها در محل کار را بررسی نمود .

در این بازدید مددجویان ضمن اظهار رضایت از اشتغال خویش در این مرکز تولیدی اظهار امیدواری کردند که پس از آزادی نیز بتوانند در چنین مراکزی مشغول به کار شوند .

فتحی ضمن بازید از کلیه اماکنی که زندانیان در آن حضور داشتند خواستار توجه جدی به سلامت ، ایمنی ، آموزش و رصد ورود و خروج مددجویان شد و از مسوولین مربوطه خواست تا ضمن نظارت بر این امر نسبت به ترویج استفاده از مددجویان توسط دیگر واحد های تولیدی اهتمام نمایند . تا از این طریق بخشی از مشکلات معیشتی و نیازهای مادی زندانیان نیز مرتفع شده و مددجویان با اشتغال به کار خود را در بطن جامعه و مفید حس نمایند .

وی با اشاره به شادابی زندانیان شاغل در این واحد تولیدی افزود: « کار به انسان هویت می بخشد . زندانیان شاغل علاوه بر کسب روزی حلال و تامین هزینه زندگی از نظر روحی نیز به شادابی و امید به آینده دست یافته اند که این برای سیستم زندانبانی اسلامی یک موفقیت به شمار می رود . »

در پایان این دیدار فتحی از کارفرمای مددجویان خواست تا ضمن افزایش ضریب ایمینی کار ، ارایه آموزش های لازم به آنها برای کسب مهارت بیشتر ، نسبت به افزایش حقوق و دستمزد زندانیان ساعی توجه ویژه ای داشته باشد . گفتنی است مدیرکارخانه رنگ سفیر اردبیل با ابراز رضایت از همکاری دفتر حرفه آموزی و اشتغال اداره کل زندانهای استان با این کارخانه برای جذب نیروی کار ، ضمن ابراز رضایت کلی از نحوه عملکرد زندانیان شاغل در این مجموعه تولیدی موافقت نمود تا از سال ۱۳۹۸ دستمزد زندانیان شاغلی که قوانین و مقررات را رعایت نموده و در شغل محوله مهارت کسب می نمایند افزایش یابد.