اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان ایلام : آسیب زدایی در زندان ها به امنیت پایدار ختم می شود

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- در بازدید از کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه، نتایج آسیب زدایی در زندان ها بررسی شد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در بازدید اخیر خود از بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت، بیان داشت: آسیب زدایی در زندان و شناسایی نقاط ضعف و قوت و همچنین تحلیل آنها، به ثبات امنیت منتج شد و انتظار می رود با استمرار این روند، اثربخشی فعالیت های اصلاحی و تربیتی در بازپروری زندانیان بیش از پیش مشهود و کاهش جمعیت کیفری را به دنبال داشته باشد.


کشوری تصریح کرد: برای آسیب زدایی رفتاری زندانیان در سطح زندان ، عوامل ناهنجاری ها توسط مددکاران و روانشناسان ریشه یابی و تحت درمان قرار می گردد. وی گفت: حفظ تعادل روحی روانی زندانیان ضمن کاهش عوامل بروز آسیب های رفتاری در دستور کار کارکنان زندان قرار دارد.
مدیرکل زندان های استان ایلام مهمترین رسالت سازمان زندان ها را تامین و حفظ امنیت در جامعه دانست و گفت : هدف نهایی نگهداری مجرمین علاوه بر تنبه و بازدارندگی، اصلاح و تربیت و بازسازی شخصیت آنهاست تا از این راه امنیت پایدار در جامعه تامین شود که لازمه تحقق این هدف پیاده سازی برنامه های اصلاحی و تربیتی بصورت جامع و هدفمند است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*