مدیرکل زندان های استان ایلام: آموزه های قرآنی در مولفه های سلامت روان زندانیان تاثیر بی بدیلی دارد

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- عبدالمجید کشوری با حجت الاسلام والمسلمین قنبربیگی امام جمعه شهرستان دره شهر دیدار کرد.
کشوری ضمن تقدیر از تعامل مطلوب امام جمعه شهرستان دره شهر با زندان های استان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه های قرآنی، بیان داشت: قرآن می تواند با تاثیر بر عوامل شخصیتی به ارتقای سلامت روان افراد کمک نموده و منبعی موثر در مقابله با استرس ها و چالش های زندگی باشد.
مدیرکل زندان های استان ایلام در ادامه تصریح کرد: قرآن و مکتب اسلام با برنامه روشنی بخش و منور خود در آیات متعددی به سلامت روح و روان انسان و تأثیر آن بر فرد و جامعه اشاره کرده است که توجه و تمسک به آن ها می تواند بهترین راه رسیدن به تعادل و آرامش روحی و روانی باشد و درمقابل می تواند بهترین نسخه شفابخش و مناسب ترین راهکارمقابله با آسیب های روانی مانند: روان پریشی و روان رنجوری باشد.
حجت الاسلام والمسلمین قنبربیگی نیز در ادامه عنوان نمود: تمسک به قرآن و فرامین آن بی شک به زندگی واقعی انسان معنا می بخشد و روح و روان او در مقابل هر گزندی در امان خواهد ماند و تلاوت قرآن و ذکر رحمان باعث تثبیت و حاکمیت فطرت انسان و درنتیجه آرامش روحی او می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*