اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان ایلام: تلفیق روش های هنردرمانی و روان درمانی، مهارت رویارویی زندانیان با چالش ها و آسیب ها را افزایش می دهد

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- فرایند اصلاح و تربیت با اعمال روش های نوین هنردرمانی و روان درمانی بیش از پیش مورد توجه است.

عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام ضمن تأکید بر استفاده از روش های نوین هنر درمانی و روان درمانی برای زندانیان، بیان داشت: هنردرمانی به افراد اجازه می‌دهد که خود را ابراز کنند و طی این فرایند احساسات و عواطف خود را بیشتر بشناسند.

وی تصریح کرد: هنردرمانی به خلق هنر در راستای افزایش خودآگاهی فرد و دیگران می‌پردازد و باعث توسعه‌ی فردی، افزایش مهارت‌های رویارویی با چالش‌های مختلف و بالا رفتن مهارت‌ها و عملکردهای شناختی می‌شود. کشوری گفت: با خودآگاهی بیشتری که هنردرمانی در اختیار افراد قرار می‌دهد، امکان مقابله با تجارب ناخوشایند فراهم می‌شود. ضمن اینکه توانایی‌ها و مهارت‌های شناختی بالا می‌رود و لحظاتی که در آن به خلق اثر هنری پرداخته می‌شود، لذت‌بخش و شیرین هستند.

مدیرکل زندان های ایلام افزود: هنردرمانی به زندانیان کمک می‌کند تا خود را ابراز کنند، احساسات‌شان را کشف کنند، وسواس‌ها و عادت‌هایشان را ترک کنند و عزت نفس خود را بهبود ببخشند و به دنبال تغییر و اصلاح خود باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*