اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان ایلام: گاهی شنیدن ساده درد دل زندانیان، راهی به سوی بازپروری را نمایان می کند

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در بازدید اخیر خود از زندان مرکزی به خدمات مشاوره ای تأکید داشت.
کشوری در زندان مرکزی با زندانیان دیداری چهره به چهره داشت و ضمن استماع اظهارات آنان، بیان داشت: گاهی شنیدن ساده درد دل زندانیان، راهی به سوی بازپروری را نمایان می کند. وی تصریح کرد: خدمات مشاوره ای و روانشناسی در سطح زندان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ریشه یابی مشکلات زندانیان راه را برای اصلاح و بازپروری زندانیان هموار می کند.


مدیرکل زندان های استان ایلام عنوان نمود: نظریه‌های نوین آسیب شناسی روانی، رشد شناختی، هیجان، روابط بین ‌فردی و نظایر آن باید هم در بین زندانیان آزموده شوند و هم مورد استفاده قرار گیرند و هم به‌ فراخور شرایط تغییر داده شوند.


وی افزود: لازم است کارکنانی که نظریه‌ ساز و نظریه‌ پرداز حوزه روانشناسی هستند از دستاوردهای علمی خود به نحو مطلوب استفاده کنند. کشوری در ادامه یادآور شد: مشاوره با زندانیان و شناخت اختلال درونی آنها می‌تواند از بار روانی زندانیان بکاهد و اقدامی موثر در راستای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر باشد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*