مدیرکل زندان های استان در بازدیداز زندان یاسوج: حرفه آموزی و اشتغال، زندانیان را توانمند می کند

مدیرکل زندان های استان با حضور در بین زندانیان زندان مرکزی با آنان به بحث و گفتگو نشست و در ادامه از کارگاه پرورش قارچ زندان نیز بازدید نمود.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی، اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بازدیدهای مستمر خود از زندان ها و مراکز وابسته، از زندان مرکزی یاسوج بازدید و با تعدادی از زندانیان بصورت چهره به چهره دیدار و گفتگو نمود.

ایشان خطاب به زندانیان گفت: دوران حبس و تحمل کیفر بواسطه دوری از خانواده سخت است ولیکن همکاران ما در مجموعه زندان های استان خصوصاً زندان مرکزی به دنبال کمک و دستگیری از شما هستند و با فراهم آوردن شرایط لازم جهت پر کردن اوقات فراغت و تقویت باورهای دینی و مذهبی، تشکیل کلاسهای آموزشی و حرفه آموزی و ارائه تسهیلات و خدمات به دنبال کاهش آلام و ناراحتی های روحی و جسمی زندانیان هستند.

ایشان شرکت فعال مددجویان در همه برنامه های زندان خصوصاً مهارت آموزی و یادگیری حرفه های مختلف را خواستار شد و اظهار داشت: چنانچه زندانیان مهارت های لازم را در طول مدت تحمل حبس فرا بگیرند پس از آزادی می توانند تحت پوشش مرکز مراقبت قرار گرفته و تسهیلات خوداشتغالی دریافت و توانمند شوند.
مدیرکل زندان های استان در ادامه و بهمراه قاضی ناظرزندان، رئیس زندان، رئیس اداره قضایی و اجرای احکام اداره کل و مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان یاسوج از کارگاه پرورش قارچ زندان مرکزی که با مشارکت انجمن حمایت فعالیت می نماید بازدید و ضمن ابراز خرسندی توسعه اینگونه فعالیتها در زندان ها که باعث اشتغال و توانمند سازی زندانیان و کسب درآمد برای آنان می شود را خواستار شد.
احمدزاده مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان یاسوج نیز در این بازدید با قدردانی از حمایت های مدیرکل زندانهای استان گفت: فضای کارگاه ۲۳۰ متر مربع و میزان قارچ قابل برداشت در کارگاه ۲ تن است که تا کنون ۲۱۰ کیلوی آن برداشت و به فروش رسیده و تعداد ۷ نفر زندانی در این کارگاه اشتغال بکار دارند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*