اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان یزد خبر داد؛ قضاوت پیشکسوتان برجسته تئاتر یزد در نخستین جشنواره استانی تئاتر زندانیان

image_pdfimage_print

مدیرکل زندان های استان یزد از قضاوت پیشکسوتان تئاتر این شهر در نخستین جشنواره استانی زندانیان خبر داد و گفت: احمدعلی مهدی نژاد و تقی احتیاط هنرمندان پیشکسوت و برجسته تئاتر استان قضاوت نخستین دوره از جشنواره استانی تئاتر زندانیان را به عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این باره گفت: احمدعلی مهدی نژاد، نویسنده، کارگردان و بازیگر شهیر یزدی به همراه محمدتقی احتیاط، کارگردان، بازیگر و از پیشکسوتان برجسته تئاتر یزد که هر دو سابقه قضاوت در جشنواره های مختلف کشوری را دارند، داوری در نخستین جشنواره تئاتر استانی زندانیان را عهده دار شدند که حمیدرضا استادیان نیز هیئت داوران این جشنواره را همراهی می کند.

وی افزود: محمدجباری از بازیگران پیشکسوت تئاتر و تلویزیون استان نیز به عنوان منتقد در نخستین جشنواره تئاتر استانی مددجویان حضور خواهد داشت.

مدیرکل زندان های استان یزد در ادامه اظهار داشت: پس از اعلام فراخوان نخستین دوره جشنواره تئاتر استانی زندانیان یزد که با هدف توسعه فعالیت های هنری در بین مددجویان برنامه ریزی شده است، بیش از ۲۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال که در نهایت ۱۵ نمایش صحنه ای به بخش مسابقه راه یافتند.

ذوالفعلی نژاد افزود: این آثار با همکاری امور هنری زندان ها تهیه و توسط مددجویان کارگردانی وآماده ی  اجرا گردیده است .

گفتنی است نخستین جشنواره تئاتر زندانیان استان یزد ۱۹ و ۲۰ دی ماه به میزبانی زندان مرکزی یزد برگزار می گردد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*