مدیرکل زندان های استان یزد: فعالیت های فرهنگی زندانها مطالعه محور و کتاب محور است

image_pdfimage_print

 

همزمان با اعیاد شعبانیه و با حضور مدیرکل زندان های استان، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی یزد و جمعی از مسئولین کانون پرورش فکری کودکان، آیین جشن اعیاد شعبانیه با رویکرد “کتابخوانی” در زندان شماره ۲ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان شماره ۲ یزد؛ مدیرکل زندان های استان یزد در این آیین با اشاره به عفو گسترده مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: حضور فعال مددجویان در برنامه های فرهنگی و تربیتی نقش مهمی در استفاده آنها از امتیازات عفو و مرخصی دارد.

رضا ذوالفعلی نژاد ضمن تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخوانی یکی از اساسی ترین راهکارهای اصلاح و تربیت مددجویان است و با توجه به انتخاب زندان یزد به عنوان اولین پایگاه کتاب و کتابخوانی زندان های سراسر کشور، امتیازات ویژه ای برای فعالین عرصه کتاب در زندان های استان در نظر گرفته ایم.

وی افزود: انتخاب یزد به عنوان اولین پایگاه کتاب و کتابخوانی زندان های سراسر کشور آغازی بود برای توسعه ی فرهنگ کتاب و کتابخوانی در زندان های استان که خوشبختانه با حمایت های اداره کل نهاد کتابخانه های عمومی و هچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، فعالیت های ارزشمندی در این حوزه صورت گرفته که در سال ۹۸ نیز با قوت بیشتر ادامه خواهد شد.

مدیرکل زندان های استان یزد در ادامه اظهار داشت: همکاران ما در اداره فرهنگی و تربیتی زندان ها تلاش می کنند تا برنامه های تربیتی، جشنواره ها و آیین های مختلف را به صورت مطالعه محور و کتاب محور برگزار نموده و این اقدام ارزشمند (کتاب و کتابخوانی) را فرهنگ سازی کنند.

در ادامه این آیین ویژه برنامه های شاد نظیر مولودی خوانی، اجرای موسیقی زنده، نمایشنامه خوانی توسط اعضای روشن دل کتابخانه امام علی(ع) استان و همچنین اجرای قصه گویی توسط کارشناس کانون پرورش فکری کودکان، انجام شد.

گفتنی است در پایان این مراسم، مدیرکل زندان های استان یزد از گروه نمایشنامه خوانی روشن دلان کتابخانه امام علی(ع) تقدیر کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*