اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های ایلام در نشستی با مددکاران گفت: یکی از بازوان پرتوان مدیریت در زندان، مددکاری است

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – در نشستی با مددکاران زندان های استان بر تقویت و ارتقاء کمی و کیفی اقدامات تأکید شد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در این نشست ضمن اشاره به روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام در خصوص نشانه های مومن و کمک به نیازمندان و دستگیری از آنها، در خصوص مددکاری در زندان ها بیان داشت: یکی از بازوان پرتوان مدیریت در زندان، مددکاری است.
کشوری تصریح کرد: مددکاری امین زندانی و خانواده اوست و ضمن کاهش بار روانی زندانیان، امید به زندگی را در آنها زنده می کند. ایشان اذعان داشتند: مددکار با توانایی بخشیدن به روح وجسم فرد زندانی، احیاگر حس اعتماد به نفس وی خواهد بود و با کاهش بار روانی زندانی ، زمینه ساز گسترش امنیت ونظم وانضباط در سطح زندان می گردد.
مدیرکل زندان های ایلام مواردی چون: ایجاد امنیت روانی، ایفای نقش در بازگشت سالم زندانی به جامعه، زنده نگه داشتن امید، کاهش دغدغه و استرس های زندانیان، هموار کردن مسیر کاهش جمعیت کیفری، پل ارتباطی بین زندانی، مراجع قضایی و خانواده زندانی، تسهیل در خدمات حمایتی، پیگیری مشکلات، اخذ رضایت شکات، پیشگیری از جرم و جلوگیری از بازگشت مجدد به زندان، پایه ریزی ارتباط و تعامل خیرین و اعطای تسهیلات، آموزش و توانمندسازی با هدف کاهش آسیب، ارائه خدمات بعد از آزادی، پیگیری امورات بیماران صعب العلاج، حل مشکلات زندانیان بلاتکلیف، تعامل با مراجع قضایی و… را از اهم وظایف مددکاران برشمرد و گستره فعالیت آنها را کلیه گروه های هدف معرفی کرد.
کشوری در ادامه نقش مددکار را در امنیت پایدار زندان حائز اهمیت دانست و ضمن تقدیر از تلاش های بی شائبه آنها، خواستار تسلط به دانش روز و برخورد علمی با موضوعات شد و عنوان نمود: اصل احترام به فردیت و مقام انسانی ایجاب می کند که مددکار اجتماعی به عنوان (( محرم اسرار)) مددجو به عنوان یک رازدارحرفه ای عمل کند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*