مدیرکل زندان های فارس از اندرزگاه جدید ویژه زندانیان بالای ۵۰ سال در زندان مرکزی شیراز بازدید کرد

image_pdfimage_print

سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس با حضور مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و حمید محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز از اندرزگاه ۳ طبقه جدیدالاحداث ویژه زندانیان بالای ۵۰ سال زندان مرکزی شیراز بازدید و با زندانیان چهره به چهره ملاقات کرد.
مدیرکل زندان های فارس پس از بازدید از اندرزگاه جدید زندان مرکزی شیراز گفت: به منظور رعایت حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان بالای ۵۰سال سن و همچنین وضعیت روحی و جسمی آنان، این افراد در اندرزگاه جدید با امکانات رفاهی ویژه و مجزا نگهداری می شوند.
سید حشمت اله حیات الغیب افزود: خصوصیات فردی، اجتماعی و شرایط زندگی افراد سالمند در زندان ها برای ما بسیار مهم است و به همین علت برای اولین بار در زندان ها، بند اختصاصی ویژه افراد با سن بالای ۵۰سال راه اندازی گردیده است.
وی تأکید کرد: مکان مجزای نگهداری این افراد در این بند، دسترسی مسؤولین بهداشت و درمان برای اعزام افرادی که ممکن است دچار عارضه شوند را به مراکز درمانی تسهیل کرده است.
مدیرکل زندان های فارس ادامه داد: با نگهداری زندانیان در این اندرزگاه، مددکار ویژه به منظور رسیدگی به مشکلات اجتماعی و قضایی این افراد درنظر گرفته شده است و قضات نیز می توانند در روند رسیدگی و دسترسی به پرونده قضایی این افراد در بازدید از زندان تسریع نموده و تسهیلات قضایی بیشتری به این افراد اعطاء و مشکلات قضایی آنان را در بازه زمانی کوتاهتری مرتفع کنند.
حیات الغیب افزود: به منظور پرکردن اوقات فراغت این افراد و تقویت روحیه امید به زندگی در بین آنان، کارگاه اشتغال در رشته های مختلف صنایع دستی و خیاطی در این اندرزگاه راه اندازی شده و زندانیان در این کارگاه ها مشغول به کار هستند و در هواخوری زندان فعالیت های ورزشی انجام می دهند.
شایان ذکر است اندرزگاه جدید در ۳ طبقه و به متراژ۲۱۰۰متر مربع و با ظرفیت ۵۰۰نفر راه اندازی شده است و هم اکنون حدود ۳۰۰ زندانی بالای ۵۰ سال در این مکان نگهداری می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*