مدیرکل زندان های فارس: از ظرفیت خوب خیرین استان در جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد بیشتر استفاده شود

image_pdfimage_print

در هشتاد و چهارمین جلسه ستاد دیه فارس که با حضور اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان ها و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس، اصغر تراب پور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان و اعضای هیأت امنای ستاد دیه برگزار شد تعداد ۲۶پرونده زندانیان جرایم غیرعمد مورد بررسی قرار گرفت.

اسحاق ابراهیمی نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس اظهار داشت: خیرین استان فارس در همه امور خیرخواهانه پیشرو هستند بخشی از کمک های مورد نیاز زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد از طریق خیرین و نیک اندیشان استان تأمین می شود باید با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از ظرفیت خوب خیرین استان در جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد نیز بیشتر استفاده شود.

مدیرکل زندان های فارس گفت: حضور خیرین در جلسه ستاد دیه می‌تواند به روند آزادی بیشتر زندانیان جرایم غیرعمد سرعت بخشد و در هر جلسه از یکی از خیرین، اصناف و بازاریان دعوت شود. حضور مستقیم خیرین در جلسات، سبب ترغیب و تشویق سایر نیکوکاران و قطعاً مؤثر و نتیجه بخش می باشد.

وی تأکید کرد: آسیب های اجتماعی ناشی از حبس فقط برای شخص زندانی خطرات روحی و روانی ندارد بلکه تبعات سوء آن متوجه خانواده زندانیان نیز می شود و به دنبال آن جامعه را تهدید می کند بنابراین باید سعی کنیم با فراهم کردن زمنیه آزادی حتی یک فرد از زندان، از این آسیب ها بکاهیم.

نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس گفت: جامعه هدف در حوزه کیفری مربوط به ستاد دیه، افرادی هستند که به دلیل الزامات قانونی بازداشت و روانه زندان شده اند.

ابراهیمی افزود: با استفاده از نیروهای موجود در جهت تحقیق و شناسایی زندانیان نیازمند و مستحق اقدام شود و تا پایان سال همه پرونده های جرایم غیرعمد باید بررسی و تعیین تکلیف و نتیجه در جلسات آینده اعلام شود.

شایان ذکر است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعب بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و از طریق سامانه تلفن همراه # ۱۰۱۰۱۰* ۴*۷۳۳* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*