مدیرکل زندان های هرمزگان: خدمات مددکاران اجتماعی برای هر جامعه ای لازم و ضروری است

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: مددکاران اجتماعی می توانند در پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی موثر باشند و خدمات آنان برای هر جامعه ای لازم و ضروری است.

علی استادی در نشستی با مددکاران اجتماعی انجمن های حمایت از زندانیان استان افزود: مددکاران اجتماعی کاری بسیار ارزشمند انجام می دهند که در جهت سالم سازی جامعه تلاش می کنند.

وی بیان داشت: مددکاران اجتماعی نیاز به مهارت و تخصص حرفه ای دارند تا بتوانند در موقعیت های مختلف یاری رسان خانواده زندانیان نیازمند باشند.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: خانواده زندانیان در نبود سرپرست با مشکلاتی مواجه اند و این وظیفه مددکاران اجتماعی است تا با مداخله به موقع، یاری رسان آنان باشند.

استادی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار خانواده زندانی تحت پوشش خدمات حمایتی انجمن های استان هستند گفت: ارائه خدمات به خانواده زندانیان باید هدفمند باشد و همه آنان را نیز پوشش دهد.

وی به برگزاری دوره های آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی ویژه خانواده زندانیان هم اشاره کرد و افزود: خانواده زندانیان بیشتر از سایر افراد جامعه در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی  هستند و باید سطح آگاهی آنان را بالا برد و با آموزش های پیشگیرانه در جهت کاهش جرائم و ناهنجاری های اجتماعی حرکت کرد.

در ادامه این نشست مددکاران انجمن ها هم به ارائه نقطه نظرات، مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*