اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: شورای حل اختلاف در زندان ها باید فعال و تقویت شود

image_pdfimage_print

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: شورای حل اختلاف در زندان ها ظرفیت بسیار خوبی با مصالحه و سازش است و باید این مرکز صلح و سازش را فعال و تقویت کرد.

علی استادی در جمع مددکاران زندان های استان افزود: باید از حداکثر ظرفیت شوراهای حل اختلاف برای پیگیری امور قضایی مددجویان و فراهم کردن زمینه آزادی آنان استفاده کرد.

وی بیان داشت: باید وضعیت قضایی مددجویان به طور مداوم رصد شود و با دعوت از شکات زمینه صلح و سازش را فراهم کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان با بیان اینکه مددکاری در زندان ها کار بسیار با اهمیتی است گفت: باید با بهره گیری از راهکارهای قانونی برای رفع مشکلات قضایی مددجویان تلاش کرد که این مهم در آرامش روحی و روانی مددجویان بسیار تاثیر گذار است.

استادی تصریح کرد: امنیت پایدار با آرامش زندان حاصل می شود و این مهم ارتباط مستقیمی با کار مددکاران دارد چرا که باید با کار کارشناسی بحران های ناشی از حبس را از مددجویان دور کرد.

وی بر پیگیری ویژه بر رفع مشکلات زندانیان دیه و جرائم غیر عمد در زندان های استان تاکید کرد.

مدیرعامل ستاد دیه استان هم با قدردانی از مددکاران زندان ها گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۰ نفر از زندانیان دیه و جرائم غیر عمد با بدهی بیش از ۱۹ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شدند.

احمد مرادی نژاد افزود: هم اکنون نیز ۱۴۶ زندانی با بدهی ۳۲ میلیارد تومان در زندان های استان تحمل حبس می می کنند که چشم انتظار یاری خیرانند.

در ادامه این نشست مددکاران به ارائه نقطه نظرات،مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*