اخبار کوتاه

مدیر زندان مرکزی کرمان: برنامه‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است

image_pdfimage_print

مراسم معارفه رئیس جدید اداره فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین نیک‌نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان، روشان مدیر زندان مرکزی، برشان معاون اصلاح و تربیت، خالقی معاون مالی زندان و تعدادی از مسئولین این مرکز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان، مدیر زندان مرکزی کرمان در این مراسم ضمن قدردانی از فعالیت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین انجم‌شعاع با اشاره به اهمیت اجرای فعالیت‌های فرهنگی در زندان، گفت: اجرای هدفمند برنامه‌های تربیتی می‌تواند به بازگشت مفید زندانیان به آغوش جامعه کمک کند.
وی افزود: برنامه‌های فرهنگی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد.
روشان تصریح کرد: از رضا افضلی انتظار داریم علاوه بر ادامه کارهای قبلی با نوآوری و خلاقیت در چارچوب دستورالعمل‌ها و قوانین زمینه‌ استفاده بیشتر مددجویان از برنامه‌های تربیتی و فرهنگی را فراهم نماید.
حجت‌الاسلام والمسلمین نیک‌نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان نیز با بیان این‌که انجام برنامه‌های فرهنگی مقدم بر فعالیت‌های تربیتی است، گفت: هدف از اجرای برنامه‌های فرهنگی و تربیتی بازگشت عزتمندانه زندانیان به جامعه است.
وی با تاکید بر تقویت باورهای دینی و مذهبی در مددجویان افزود: سابقه زندگی بسیاری از زندانیان، سالم ، بدون خطا و اشتباه است که به دلیل غفلت و بی‌توجهی در زندان گرفتار شده‌اند؛ لذا برنامه‌های فرهنگی و تربیتی می‌تواند در اصلاح مددجویان و کاهش آمار بازگشت مجدد به زندان موثر باشد.
وی همچنین از رئیس جدید اداره فرهنگی خواست علاوه بر ادامه‌ی برنامه‌های مدیریت سابق با برنامه‌ها و ایده‌های جدید باعث رونق گرفتن هرچه بیشتر فعالیت‌های فرهنگی در زندان باشد.
گفتنی است در پایان این مراسم با اهداء لوح از زحمات و تلاش‌های حجت‌الاسلام انجم‌شعاع رئیس سابق اداره فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی قدردانی و رضا افضلی به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*