اخبار کوتاه

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها:خوشبختانه فرهنگ سازی خوبی در خصوص سوادآموزی در زندان ها صورت گرفته است

نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای اجرایی رفع موانع آموزشی نهضت سواد آموزی زندانیان با حضور حجت الاسلام و المسلمین رضا رستمی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها ، نظری مدیر کل دفتر برنامه ریزی دوره های سواد آموزی سازمان نهضت سواد آموزی کشور ، سیفی نژاد معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی دوره های سواد آموزی سازمان نهضت سواد آموزی ، ترکاشوند رئیس اداره آموزش سازمان زندانها و کارشناسان هر دو سازمان به میزبانی سازمان زندانها برگزار شد.

در این نشست تخصصی به منظور گفتگو و هم اندیشی مسئولان دو سازمان برای رفع موانع آموزشی نهضت سواد آموزی در راستای توسعه سواد آموزی در زندانها و اجرای اثر بخش دوره های سه گانه سوادآموزی با هدف تعمیق یادگیری زندانیان برگزار گردید. مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهاضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به مهمانان و اعضای حاضر در نشست بیان نمود :خوشبختانه فرهنگ سازی خوبی برای سواد آموزی در زندانها صورت گرفته ، به طوری که هم اکنون اکثر زندانیان واجد شرایط تحت آموزش در دوره های مختلف قرار گرفته و تعامل بسیار خوبی در این خصوص با سازمان نهضت سواد آموزی کشور داریم. لکن در مقام اجراء در برخی از زندانها با موانعی روبرو هستیم.

رضا رستمی در ادامه ایجاد مراکز یادگیری محلی و توانمندسازی سوادآموزان را از اولویت های حوزه سوادآموزی در سال جاری برشمرد و با بیان اینکه تا کنون تعداد۳۱ مرکز یادگیری محلی در زندانها راه اندازی شده است ، اظهار داشت: در این مراکز علاوه بر آموزش سواد ، مهارتهای اجتماعی و زندگی و حقوق شهروندی نیز ارائه می گردد.

در ادامه این نشست تخصصی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها به ۱۸ مانع اصلی فعالیت سواد آموزی در زندان اشاره نمود تا حاضرین راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود و نظرات کارشناسی خود را مطرح و در این خصوص به تبادل نظر بپردازند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*