اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی :کاهش هدفمند جمعیت کیفری با حضور مستمر قضات در زندانها محقق می شود

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی علی هاشمی مدیر کل زندانهای استان و هیئت همراه از زندان نهبندان بازدید کرد.

محمد رضا زنگویی ، سرپرست زندان نهبندان ، ضمن عرض خیر مقدم به هاشمی مدیر کل زندانهای استان و هیئت همراه به ارائه گزارش و عملکرد  از وضعیت زندان  پرداخت.

دراین بازدید یک روزه  هاشمی  ضمن اشاره  به نکات مورد تاکید رئیس سازمان زندانها و دستورالعمل های ارسالی در جمع پرسنل اذعان داشت؛ کاهش هدفمند جمعیت کیفری  با حضور مستمر قضات در زندانها محقق می شود و واحدهای قضایی زندانها موظف  به رسیدگی و رصد روزانه پرونده متهمین ومحکومین می باشند تا با استفاده از تسهیلات قضایی و مجازاتهای جایگزین حبس زمینه آزادی محکومین بویژه زندانیان مهریه که تمکن مالی ندارند ،فراهم شود وی درادامه افزود ؛ رعایت حقوق شهروندی با نظام جمهوری اسلامی ایران  در زندانها پایه گذاری و پرسنل  با سعه صدر و تاکید  بر راَفت اسلامی ، رعایت قوانین و مقرارت با زندانیان رفتارمی نمایند  .

پرکردن اوقات فراغت زندانیان بصورت هدفمند ، توجه به ارتقاء و امنیت زندانها، تکریم ارباب رجوع ، رسیدگی به مشکلات پرسنل و ایجاد انگیزه خدمت از دیگر مباحث مطرح شده در نشست پرسش و پاسخ مدیر کل زندانهای خراسان جنوبی  با پرسنل زندان نهبندان بود.

درادامه این بازدید ، هاشمی و هیئت همراه در معیت محمد رضا زنگویی سرپرست زندان نهنبدان,  از مجموعه زندان باز چاهداشی بازدید  وپس از دیدار با مهندس بیکی فرماندار شهرستان و مسئولین قضایی شهرستان نهبندان به عرض حضوری با زندانیان پرداخت .

شایان ذکر است دراین سفر یک روزه ابوالفضل ساجدی مقدم رئیس اداره قضایی و اجرای احکام زندانهای استان ، یحیی بخشی مسئول اشتغال و حرفه آموزی و ابراهیم زنگنه  سرپرست نمایندگی بنیاد تعاون زندانهای استان ، حضور داشتند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*