مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : ۱۱۳ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با کمک خیران از زندانهای استان آزاد شدند

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی، در هجدهمین جلسه هیأت امناء ستاددیه استان  ابوالفضل نوفرستی مدیر کل حج و زیارت و علیرضا آینه دار مدیر کل صدا و سیما ی استان به عنوان اعضای جدید هیأت امناء ستاددیه استان معرفی شدند.

 علیرضا صیفی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امناء ستاددیه استان ضمن تشکر از اعضای جدید افزود: رسالت ستاددیه بر همکاری و جذب کمکهای مردمی است و در همین راستا  باید تلاش نماییم که از فرصت ها و ظرفیت های موجود جامعه به عنوان مثال هیأت های مذهبی ، کاروانهای زیارتی و … استفاده مناسب در جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را داشته باشیم.

وی اظهار داشت:  در راستای برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی تمام تلاش خود را در دستگاه قضایی به کار می گیریم تا افرادی که دارای محکومیت مالی هستند وارد زندان نشوند.

صیفی افزود : با ورود زندانی به زندان بیشترین آسیب متوجه خانواده اوست و با اینکه مجرم نیست در معرض آسیب های اجتماعی قرار میگیرد .

 هاشمی مدیر کل زندانهای استان و دبیر و عضو هیأت امناء ستاددیه استان گفت:از ابتدای سال جاری ۱۱۳ نفر  با بدهی بیش از ۱۳ میلیارد تومان با کمک خیران و نیک اندیشان از طریق ستاد دیه استان و کمک های مردمی برنامه ماه عسل از زندانهای استان آزاد شدند که شکات پرونده های با تلاش مددکاران زندانهای استان بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان گذشت کردند .

در  ابتدای این جلسه ابتدا مدیر نمایندگی ستاددیه استان گزارشی از فرآیند رسیدگی به پرونده مددجویان جرائم غیر عمد و نیز عملکرد ستاد از ابتدای سال تاکنون را ارائه نمود و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۵۱  زندانی با بدهی بیش از ۵ میلیارد  و ۸۰۰ میلیون تومان توسط ستاددیه از زندان های استان خراسان جنوبی آزاد شده اند.

علی اکبر خوئی افزود:  برای آزادی این افراد بیش از ۳ میلیارد ۷۰۰ میلیون تومان از بدهی این افراد را شاکیان گذشت کردند و بیش از ۲۰۰ میلیون تومان کمک های ستاد دیه استان بوده است و ۷۰۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه کشورهمچنین یک میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۳۶ میلیون تومان تسهیلات کمیته امداد امام(ره)و صندوق تامین خسارات بدنی و آورده مددجویان پرداخت شد .

در این جلسه صیفی به عنوان رئیس هیأت امناء ، نوفرستی به عنوان نائب رئیس و کریم پور به عنوان خزانه دار ستاد دیه استان منصوب شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*