مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی : ۱۱۳ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با کمک خیران از زندانهای استان آزاد شدند

به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی، در هجدهمین جلسه هیأت امناء ستاددیه استان  ابوالفضل نوفرستی مدیر کل حج و زیارت و علیرضا آینه دار مدیر کل صدا و سیما ی استان به عنوان اعضای جدید هیأت امناء ستاددیه استان معرفی شدند.

 علیرضا صیفی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امناء ستاددیه استان ضمن تشکر از اعضای جدید افزود: رسالت ستاددیه بر همکاری و جذب کمکهای مردمی است و در همین راستا  باید تلاش نماییم که از فرصت ها و ظرفیت های موجود جامعه به عنوان مثال هیأت های مذهبی ، کاروانهای زیارتی و … استفاده مناسب در جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را داشته باشیم.

وی اظهار داشت:  در راستای برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی تمام تلاش خود را در دستگاه قضایی به کار می گیریم تا افرادی که دارای محکومیت مالی هستند وارد زندان نشوند.

صیفی افزود : با ورود زندانی به زندان بیشترین آسیب متوجه خانواده اوست و با اینکه مجرم نیست در معرض آسیب های اجتماعی قرار میگیرد .

 هاشمی مدیر کل زندانهای استان و دبیر و عضو هیأت امناء ستاددیه استان گفت:از ابتدای سال جاری ۱۱۳ نفر  با بدهی بیش از ۱۳ میلیارد تومان با کمک خیران و نیک اندیشان از طریق ستاد دیه استان و کمک های مردمی برنامه ماه عسل از زندانهای استان آزاد شدند که شکات پرونده های با تلاش مددکاران زندانهای استان بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان گذشت کردند .

در  ابتدای این جلسه ابتدا مدیر نمایندگی ستاددیه استان گزارشی از فرآیند رسیدگی به پرونده مددجویان جرائم غیر عمد و نیز عملکرد ستاد از ابتدای سال تاکنون را ارائه نمود و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۵۱  زندانی با بدهی بیش از ۵ میلیارد  و ۸۰۰ میلیون تومان توسط ستاددیه از زندان های استان خراسان جنوبی آزاد شده اند.

علی اکبر خوئی افزود:  برای آزادی این افراد بیش از ۳ میلیارد ۷۰۰ میلیون تومان از بدهی این افراد را شاکیان گذشت کردند و بیش از ۲۰۰ میلیون تومان کمک های ستاد دیه استان بوده است و ۷۰۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه کشورهمچنین یک میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۳۶ میلیون تومان تسهیلات کمیته امداد امام(ره)و صندوق تامین خسارات بدنی و آورده مددجویان پرداخت شد .

در این جلسه صیفی به عنوان رئیس هیأت امناء ، نوفرستی به عنوان نائب رئیس و کریم پور به عنوان خزانه دار ستاد دیه استان منصوب شدند.