اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان کرمان:مجتمع آموزش کشاورزی،می تواند مکانی مناسب برای اشتغال زندانیان آزاد شده باشد

image_pdfimage_print

در راستای بهره وری و احیای مراکز  ،به دعوت  هرمز نقوی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شمال استان کرمان،حمید ملانوری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی  استانداری ، زهرا موسی پور  مدیر کل  امور  اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان ، امیری مدیر کل زندانها و تعدادی از مدیران کل ادارات استان از مرکز آموزش کشاورزی کرمان  واقع در جاده  زرند بازدید نمودند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، در این بازدید چند ساعته از کلیه اماکن ، باغات و تاسیسات این مرکز به صورت کاربردی و کارشناسی بازدید به عمل آمد.

معاون  سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان ضمن تقدیر و تشکر از رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شمال استان از حاضرین خواست که راهکارهای خود جهت استفاده و بهره وری از فضاهای موجود در این مرکز که چند سالی بلا استفاده مانده است را ارائه نمایند.

ملانوری  افزود : با همکاری و همیاری ارگانها و انتخاب معین اقتصادی می توان از این فضا که دارای زیرساخت های لازم  جهت اشتغال  جوانان می باشد استفاده نمود.

در این بازدید مدیر کل زندانهای  استان کرمان  با بیان اینکه جلوگیری از آسیب های اجتماعی به خرد و همت جمعی نیاز است پیشنهاد کرد ایجاد کارگروهی با حضور معاون سیاسی امنیتی ، مدیر کل  امور  اجتماعی و فرهنگی ، افراد موثر در استان از جمله خیرین و مدیران صنایع می توان خیریه ای را ثبت نمود و در آن برنامه ریزی های لازم در جهت احیای این مرکز اقدام نمود .

  رمضان امیری  با پیشنهاد طرح های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت به پتانسیل های موجود اشاره کرد  و افزود : با احیای این مجتمع کشاورزی می توان زمینه اشتغال زندانیان آزاد شده ، خانواده زندانیان و کودکان کار  را فراهم نماییم .

 در این بازدید زهرا موسی پور مدیر کل  امور  اجتماعی  و فرهنگی استانداری کرمان نیز با تاکید به مسائل اجتماعی و معضلات پیش رو و نبود اعتماد کافی  به زندانیان آزاد شده در فضای کسب و کار  ، این مرکز را بهترین فضا برای بکارگیری زندانیان پس از آزادی ، خانواده زندانیان ،متکدیان و کودکان کار دانست و افزود : ازتمامی ارگانها علی الخصوص اداره کل زندانها ، انجمن حمایت زندانیان ، اداره کل بهزیستی ، کمیته امداد امام خمینی ، سازمان فنی و حرفه ای و دیگر ارگانها تقاضا دارم که در زمان مشخص شده طرح ها و برنامه های خود را در خصوص راه اندازی و احیای این مرکز را به معاونت فرهنگی استانداری اعلام نمایند تا دراین خصوص اقدامات لازم صورت پذیرد .

در این بازدید رمضان امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان و افضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان  کرمان آمادگی خود را در خصوص را ه اندازی و احیای این مرکز اعلام نمودند .

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*